رویدادهای گرجستان

جشنواره جاز در گرجستان

جشنواره جاز

جشنواره جاز یکی از فستیوال ها و جشن های بسیار هیجان انگیز و جذاب گرجستان محسوب می شود. این جشنواره از محبوبیت چشمگیری در میان مردم گرجستان و همچنین گردشگران خارجی برخوردار است. با توجه به سابقه برگزاری این فستیوال و میزان مشارکت مردم به جرئت می توان گفت که این رویداد یکی از برترین رویدادهای گرجستان در طول سال می باشد.

فستیوال جاز (Jazz Festival) یک رویداد عادی نیست و می توان آن را یک سنت در گرجستان معرفی کرد. محل برگزاری همیشگی این جشنواره، تالار کنسرت تفلیس فیلاهارمونیا می باشد. این فستیوال در ابتدا در فصل پاییز برگزار می شد، اما از سال ۲۰۱۸ به بعد زمان برگزاری این جشنواره به فصل بهار (۲۸ ماه آوریل)تغییر یافته است. از میان گروه هایی که در این فستیوال حضور خواهند یافت می توان به باندهای موسیقی از شهرهای مینیاپولیس و مینیسوتا در شاخه های موسیقی راک، جاز، پاپ و اونتگارد اشاره داشت.

بهتر است بدانید که روز جهانی جاز در سال ۲۰۱۱ به عنوان یک روز بین المللی به صورت رسمی توسط یونسکو به ثبت رسیده است. این فستیوال بی نهایت شاد و به یاد ماندنی به سرپرستی و توسط خوانندگان معروف جاز، پیانیست ها و سفیر نیکوکاری یونسکو برگزار می شود. جشنواره جاز در تقویم سازمان ملل متحد و یونسکو به رسمیت شناخنه شده است. از این رو اکثر کشورهای جهان در روز مذکور با برگزاری فستیوال های مختلف، کنسرت ها و مراسم های گوناگون آن را جشن می گیرند.

جشنواره ها و مراسم های مختلفی علاوه بر این فستیوال در گرجستان به صورت سالانه برگزار می شود. جهت آشنایی به تمامی مناسبت ها و رویدادهای گرجستان به لینک مذکور مراجعه نمایید.

تصاویر جشنواره جاز در گرجستان

 

جشنواره جاز

جشنواره جاز گرجستان

 

فستیوال جاز

فستیوال جاز گرجستان

 

فستیوال جاز

فستیوال جاز در شهر تفلیس

 

جشن روز جاز

جشن روز جاز در گرجستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *