اخذ اقامت گرجستان در سال 2019

گرجستان یکی از کشورهای در حال توسعه و رشد اروپای شرقی است و همواره به عنوان مقصد اول ایرانیان شناخته می شود. انتخاب گرجستان به عنوان مقصد اول فقط به گذراندن تعطیلات و مسافرت های کوتاه مدت ختم نمی شود، افراد زیادی این کشور را برای اقامت انتخاب کرده اند. هم اکنون در سال 2019، چندین هزار ایرانی در شهرهای گرجستان زندگی می کنند، صاحب خانه و خانواده هستند و حتی کسب و کار بزرگی را در این کشور اداره می نمایند.

دلایل مختلفی برای انتخاب گرجستان به عنوان مقصد مسافرت و اقامت وجود دارد. در میان این دلایل امکانات کشور گرجستان و راحت بودن زندگی در این کشور سهم بزرگی دارد. کشور گرجستان همواره در حال توسعه است و در مسیر پیشرفت قرار دارد. همچنین احتمال پیوستن کشور گرجستان به اتحادیه اروپا در سال 2019 بالاست، این اتفاق نهایتا در سال 2020 میلادی رخ خواهد داد. با وجود مزیت های فراوانی که کشور گرجستان دارد، دیگر کشورهای اروپایی کمی برای اقامت مناسب تر هستند؛ اما اخذ اقامت این کشور به مراتب ساده تر و راحت تر می باشد. راه های گوناگونی برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد که در ادامه معرفی و مورد بررسی قرار می گیرند.

انواع اقامت گرجستان (روش های اخذ اقامت)

 • اقامت دائمی
 • اقامت موقت
 • اقامت سرمایه گذاری
 • اقامت ثبت شرکت
 • اقامت خرید ملک
 • اقامت تحصیلی
 • اقامت خویشاوندی
 • اقامت کارمندی
 • اقامت از طریق ازدواج
 • اقامت شهروندی با پاسپورت
روش های اخذ اقامت گرجستان

اقامت دائم گرجستان

اقامت دائم گرجستان

اقامت دائمی گرجستان یعنی اینکه فرد متقاضی می تواند برای همیشه در کشور گرجستان زندگی کند. ولی اقامت دائم با شهروندی یا داشتن پاسپورت گرجستان یکی نیست و با هم متفاوت هستند. اقامت دائم طبق قوانین جاری این کشور یعنی اینکه فرد متقاضی می تواند برای همیشه در خاک گرجستان بماند. کار، زندگی و تحصیل کند ولی شهروند گرجستان محسوب نمی شود و حق رای ندارد و همچنین جهت اخذ وام های بانکی با محدودیت های خاصی روبرو است. مثلا بانک به شهروندان گرجی وام ۲۰ساله میدهد ولی به افراد مقیم وام ۵ ساله می دهد.

همچنین در اقامت دائم به فرد متقاضی کارت اقامت دائم داده می شود در صورتی که در شهروندی گرجستان به فرد موردنظر علاوه بر کارت اقامت، پاسپورت گرجستان هم اعطا می شود و فردی که شهروندی گرجستان را می گیرد از تمام حقوق یک شهروند از قبیل حق رای، دریافت وام های بانکی و …برخوردار است.

شرایط دریافت اقامت دائمی

۱ – هر فرد خارجی که با یکی از اتباع کشور گرجستان ازدواج کند می تواند یک ماه پس از ازدواج، جهت اخذ اقامت دائم درخواست دهد. البته در این حالت معمولا به خانم هایی که با آقایان گرجی ازدواج می کنند، راحت تر اقامت دائم گرجستان می دهند و با آقایان خارجی که همسر گرجی اختیار می کنند مقداری سخت گیرانه تر برخورد می شود.

۲ – هر فرد خارجی پس از پنج سال تمدید کارت اقامت گرجستان و حضور کافی در طول سال در خاک این کشور می تواند جهت اخذ اقامت دائم درخواست دهد.

نکته : شرایط استثنایی هم وجود دارد که بتوان زودتر اقامت دائم گرجستان را اخذ کرد و آن پرداخت مالیات به موقع است. با توجه به اینکه دولت گرجستان اکثر بودجه سالانه خودش را بر اساس مالیات های دریافتی از مردم و شرکتها تامین می کند، پرداخت مالیات از مهمترین موارد مورد نظر دولت گرجستان است. شما می توانید با پرداخت مالیات به موقع و راه اندازی یک تجارت خوب و قابل قبول بعنوان یک فرد مطلوب برای کشور گرجستان شناخته شوید و مثلا در مدت دو سال هم بتوانید اقامت دائمی را اخذ کنید.

اقامت موقت گرجستان

اقامت موقت گرجستان

اقامت موقت گرجستان به افرادی که قصد ماندن در گرجستان برای مدت زمان کمتر از 6 سال را دارند، داده می شود. برای اخذ اقامت موقت این کشور باید به مراکز خدمات عمومی در داخل کشور مراجعه کرد. در صورتی که در خارج از این کشور حضور دارید، باید به سفارت خانه ها یا کسنلوگری های گرجستان مراجعه نمایید. لازم به ذکر است امکان ارسال درخواست اقامت موقت به صورت آنلاین از تک تک نقاط جهان وجود دارد.

اقامت موقت به چه کسانی تعلق می گیرد؟

 • افرادی که در چهارچوب قانون کار گرجستان به استخدام هر کدام از وزارتخانه ها، سازمان ها یا شرکت های دولتی و خصوصی گرجستان در آمده باشند.
 • افرادی که تابعیت گرجی دارند.
 • افراد متخصصی که به صورت مستقل در گرجستان به کار و فعالیت مشغول باشند.
 • افرادی که به صورت قانونی برای تحصیل، درمان و … وارد این کشور شده باشند.
 • افرادی که به عنوان متخصص و شخصی حرفه ای به گرجستان دعوت شوند.
 • هنرمندانی که حضور آن ها در گرجستان موجب منفعت این کشور باشد.
 • افرادی که قیومیت یا سرپرستی یک شهروند گرجستانی را بر عهده داشته باشند.
 • افرادی که تحت قیومیت یا سرپرستی یک شهروند گرجستانی باشند.
 • افرادی که نسبت نزدیک با یک شهروند گرجستانی داشته باشند.
 • افرادی که نسبت نزدیک با یک شخص خارجی که دارای اجازه اقامت گرجستان باشد، داشته باشند.
 • افرادی که با داشتن مدارک و دلایل معتبر اثبات نمایند که قربانی جرایم مربوط به قاچاق انسان بوده اند.
 • افرادی که قرار است به عنوان شاهد یا مطلع در دادگاه قضایی گرجستان حضور یابند.

اقامت سرمایه گذاری در گرجستان

اقامت سرمایه گذاری به عنوان بهترین راه اخذ اقامت کشور گرجستان شناخته می شود و متقاضیان بسیار زیادی دارد. اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری در آغاز به حداقل سیصد هزار لاری (تقریبا معادل دوازده هزار و پانصد دلار آمریکا) نیاز است. این مبلغ باید به صورت مستقیم در زمینه خاصی سرمایه گذاری شود و همچنین شفاف سازی شده باشد. لازم به ذکر است که دریافت اقامت با موجودی کمتر از این مقدار از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی صورت می گیرد.

گرجستان طی سالیان گذشته پیشرفت های چشمگیری در زمینه اقتصادی، تجاری و تکنولوژی داشته است و از این رو به عنوان یک کشور در حال توسعه شناخته می شود. موقعیت جغرافیایی مناسب، قرارگیری در قاره اروپا، نزدیک بودن به خاورمیانه و فرصت های تجاری طلایی کشور گرجستان را به یک مکان ایده آل برای اقامت و سرمایه گذاری تبدیل کرده است. از میان دلایل عمده گرایش مهاجران به سرمایه گذاری در گرجستان می توان به سیاست درست و با ثبات این کشور و امکان راه اندازی کسب و کار با هزینه پایین اشاره کرد.

سرمایه گذاری در گرجستان

اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری مزیت های زیادی را به همراه دارد و ویژگی های فوق العاده ای دارد. دولت گرجستان برای افرادی که به منظور سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می کنند، احترام خاصی قائل است. اگر قصد سرمایه گذاری گرجستان را دارید؛ پیشنهاد می کنیم که از خدمات کوجورجیا استفاده نمایید. ما دارای تجربه و تخصص بالایی در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان هستیم و آماده ارائه مشاوره سرمایه گذاری در گرجستان به مهاجران گرامی می باشیم.

امکانات مختلفی از جانب کشور گرجستان در اختیار افرادی که در گرجستان سرمایه گذاری می کنند، قرار می گیرد. امکان استفاده از اطلاعات و داده های اتاق بازرگانی وزارت اقتصاد گرجستان جهت شناسایی فرصت های طلایی سرمایه گذاری یکی از این امکانات می باشد. از دیگر امکاناتی که در اختیار اشخاص سرمایه گذار قرار خواهد گرفت می توان به امکان بررسی مشارکت برخی بانک های گرجستان در پروژه فرد سرمایه گذار، اعطای کارت اقامت پنج ساله و یا حتی واگذاری اقامت دائم گرجستان اشاره کرد. البته دریافت اقامت دائم و شهروندی گرجستان تنها در صورتی امکان پذیر است که سرمایه گذار از سابقه مدیریتی و سرمایه گذاری در اماکن دیگر برخوردار باشد.

اقامت ثبت شرکت گرجستان

اقامت ثبت شرکت گرجستان

یکی دیگر از راه های دریافت اقامت، ثبت شرکت در این کشور می باشد. ثبت شرکت در گرجستان یک فرصت طلایی برای سرمایه گذاری در این کشور می باشد. با ثبت شرکت در گرجستان می توانید به صورت تضمینی اقامت این کشور را دریافت نموده و به مرور زمان برای دریافت اقامت دائم و شهروندی نیز اقدام نمایید. لازم است بدانید که کشور گرجستان در رده بندی جهانی از لحاظ تجارت، در جایگاه نهم در میان ۱۸۳ کشور دنیا قرار دارد.

ثبت شرکت گرجستان خود دارای انواع مختلفی است؛ به عبارتی دیگر نوع شرکت های قابل ثبت در گرجستان با یکدیگر تفاوت دارند. شرکت های ثبت شده در گرجستان دارای مالکیت صد درصد می باشند و به فرد بومی احتیاجی نخواهد بود. انواع شرکت های قابل ثبت در گرجستان شامل شرکت سهامی خاص(JSC)، شرکت با مسئولیت محدود(LLC)، مشارکت عمومی(GP) و مشارکت محدود(LP) می باشد.

ثبت شرکت در گرجستان

معمولا ثبت شرکت در گرجستان برای اشخاصی مناسب است که قصد سرمایه گذاری در کشور گرجستان را دارند. سرمایه گذار طبق قوانین جاری کشور گرجستان به شخصی اطلاق می شود که حداقل میزان ۳۰۰ هزار لاری سرمایه گذاری مستقیم کند. اشخاصی که با پایین تر از این مبلغ وارد گرجستان می شوند، و قصد ایجاد تجارت دارند کارآفرین نامیده می شوند. متاسفانه در چند سال گذشته بسیاری از اتباع خارجی و از جمله ایرانی ها با مبالغ بسیار کم مثلا ۱۰ هزار دلار وارد گرجستان می شوند. با این تفکر که با این مبلغ کم می شوند کار و تجارت ایجاد کرد.

با توجه به تجارب چندین ساله شرکت کو جورجیا در کشور گرجستان، توصیه می شود؛ افرادی که کمتر از ۴۰ هزار دلار آمریکا پول دارند به قصد سرمایه گذاری در گرجستان و ایجاد تجارت وارد نشوند.به این دلیل که ریسک از دست دادن سرمایه آنها چندین برابر می شود.توصیه می شود فقط افرادی در گرجستان اقدام به ثبت شرکت کنند که با توجه به تعریف بالا سرمایه گذار محسوب شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد لطفا با کارشناسان مجرب شرکت کوجورجیا به صورت رایگان مشورت کنید.

اقامت خرید ملک در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان

طبق قوانین جاری گرجستان، هر شخص خارجی می تواند با خرید ملک حداقل به مبلغ ۳۵۰۰۰ دلار آمریکا ، بدون نیاز به ثبت شرکت در گرجستان و یا پرداخت مالیات، کارت اقامت با مدت زمان یکسال را دریافت کند و تا زمانی که ملک موردنظر در مالکیت آن تبعه خارجی است اقامت یکساله وی سالانه تمدید خواهد شد.

قانون اقامت  با خرید ملک که مدت زمان زیادی نیست که توسط پارلمان گرجستان تصویب و اجرایی شده است فرصت مناسبی را در اختیار کسانی که می خواهند فقط اقامت گرجستان را داشته باشند می گذارد و در صورت پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا در آینده می توان از طریق این روش تقریبا یک اقامت دائمی را رقم زد.

لازم به ذکر است که دریافت کارت اقامت از طریق خرید ملک، پس از شش سال تمدید منجر به اخذ پاسپورت گرجستان می شود که البته دارای شروطی هم هست که می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

اقامت تحصیلی گرجستان

تحصیل در گرجستان

کسانی که قصد ادامه تحصیل در گرجستان را دارند می توانند اقامت تحصیلی این کشور را طبق قوانین جاری کشور کسب کنند. اقامت تحصیلی شامل کارت اقامت است که به صورت یکساله صادر می شود و در صورت ادامه تحصیل فرد متقاضی تمدید خواهد شد.

ویزای تحصیلی گرجستان نیز که معمولا ویزای نوع C است و حداقل ۳۰ روز و حداکثر ۹۰ روز اعتبار دارد برای متقاضیان تحصیل در گرجستان جهت انجام مذاکرات اولیه با دانشگاه،  صادر می شود.

در صورت تمدید کارت اقامت گرجستان به مدت شش سال، در سال بعد فرد متقاضی می تواند جهت اخذ پاسپورت گرجستان و شهروندی این کشور اقدام کند، ولی در مورد دانشجویان این مساله صدق نمی کند یعنی اگر دانشجویی به مدت شش سال کارت اقامت را تمدید کند نمی تواند در سال هفتم تقاضای پاسپورت و شهروندی گرجستان کند و این قانون فقط برای کسانی است که یا در گرجستان کار می کنند و اقامت کاری می گیرند و یا شرکتی در گرجستان ثبت کرده اند و کار و تجارت می کنند.

اقامت کارمندی گرجستان

اقامت کارمندی گرجستان

یکی دیگر از راه های اقامت در گرجستان اقامت کارمندی می باشد که جزو ساده ترین راه های اخذ اقامت این کشور می باشد. برای این کار لازم است یک درخواست کتبی به موضوع نیاز به اقامت کارمندی در کشور گرجستان را به شرکت ما ارسال کرده و دعوت نامه را از طرف شرکت ما برای کار در گرجستان دریافت کنید.

به گرجستان رفته و قرارداد کارمندی در گرجستان را با شرکت ما منعقد کرده و فقط کافی است ماهانه مبلغ کارمندی مالیات حقوق خود را واریز نمایید که حداقل 120 لاری می باشد.

مراحل انجام اقامت در کمتر از یک هفته انجام خواهد شد.

اقامت گرجستان از طریق ازدواج

ازدواج در گرجستان

اقامت گرجستان از طریق ازدواج شامل حال تمام اشخاصی می شود که با تبعه گرجی ازدواج کنند و قانون اقامت از طریق ازدواج در گرجستان با اتباعی که به هر نحوی پناهنده گرجستان هستند ، شامل نمی شود. هر شخصی چه زن و چه مرد در صورت ازدواج با یک تبعه گرجی می تواند حداکثر یک ماه پس از ازدواج با ارائه مدارک مربوطه شامل سند ازدواج، پاسپورت، عکس و تقاضای رسمی، اقامت دائم گرجستان را کسب کند.

منتهی این اقامت دائم معمولا به خانم هایی که با مرد گرجی ازدواج می کنند سریعتر و طبق قانون تعلق می گیرد ولی در مورد آقایان با اینکه قانون برای همه یکی است نیاز به بررسی های بیشتری دارد زیرا تجربه پلیس گرجستان حکایت از صوری بودن اکثر ازدواجهای آقایان در گرجستان دارد به همین دلیل این پروسه برای آقایان ممکن است یکسال و یا حتی بیشتر زمان ببرد.

طبق قانون حداکثر تا یکسال پس از اقامت دائم فرد متقاضی می تواند تقاضای اخذ پاسپورت گرجستان را بدهد به شرطی که طبق قوانین جدید تسلط کامل به زبان گرجی داشته باشد و اطلاعات وی درباره تاریخ و جغرافیای گرجستان کامل باشد زیرا از این موارد در مصاحبه اخذ پاسپورت توسط افسر مهاجرت سوال می شود.

چه کسانی شرایط اخذ پاسپورت گرجستان را دارا هستند؟

1– ازدواج با شهروند گرجی : در این حالت بیشتر به خانم هایی که تبعه خارجی محسوب می شوند و با یک مرد گرجی ازدواج می کنند پس از گذشت یکسال از ازدواج آنها و تحقیقات لازم توسط پلیس و اداره مهاجرت گرجستان، شهروندی اعطا می شود.

۲ – ورزشکارانی که در سطح المپیک یا مسابقات جهانی مدال کسب کرده اند و بر روی یکی از سکوهای اول تا سوم قرار گرفته اند، پس از انجام امتحان در فدراسیون مربوط به آن ورزش، با احراز شرایط و تایید، قادر به گرفتن پاسپورت گرجستان هستند.

۳ – در صورتی که فردی در کشور گرجستان به مدت پنج سال متوالی کارت اقامت را تمدید کند در سال ششم می تواند با داشتن شروط بالا اقدام به درخواست جهت اخذ پاسپورت گرجستان کند. بدیهی است که افرادی که تجارت های بزرگ در گرجستان راه اندازی کرده اند و مالیات های سنگین در طول سال به دولت گرجستان پرداخت نموده اند بسیار زودتر از شش سال موفق به اخذ پاسپورت گرجستان شده اند.

۴ – گرجی های ایران : گرجی های ایرانی که معمولا بیشتر در منطقه فریدان ایران یا همان فریدون شهر ساکن هستند می توانند درخواست شهروندی گرجستان دهند.

5 دیدگاه در “اخذ اقامت گرجستان

 1. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:1 ستاره

 2. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:3 ستاره

 3. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:2 ستاره

 4. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:2 ستاره

 5. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:2 ستاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *