یکی دیگر از راه های دریافت اقامت گرجستان، ثبت شرکت در این کشور می باشد. ثبت شرکت در گرجستان یک فرصت طلایی برای سرمایه گذاری در این کشور می باشد. با ثبت شرکت در گرجستان می توانید به صورت تضمینی اقامت این کشور را دریافت نموده و به مرور زمان برای دریافت اقامت دائم و شهروندی گرجستان اقدام نمایید. لازم است بدانید که کشور گرجستان در رده بندی جهانی از لحاظ تجارت، در جایگاه نهم در میان ۱۸۳ کشور دنیا قرار دارد.

اقامت ثبت شرکت گرجستان خود دارای انواع مختلفی است؛ به عبارتی دیگر نوع شرکت های قابل ثبت در گرجستان با یکدیگر تفاوت دارند. شرکت های ثبت شده در گرجستان دارای مالکیت صد درصد می باشند و به فرد بومی احتیاجی نخواهد بود. انواع شرکت های قابل ثبت در گرجستان شامل شرکت سهامی خاص(JSC)، شرکت با مسئولیت محدود(LLC)، مشارکت عمومی(GP) و مشارکت محدود(LP) می باشد.

 

ثبت شرکت در گرجستان

معمولا ثبت شرکت در گرجستان برای اشخاصی مناسب است که قصد سرمایه گذاری در کشور گرجستان را دارند. سرمایه گذار طبق قوانین جاری کشور گرجستان به شخصی اطلاق می شود که حداقل میزان ۳۰۰ هزار لاری سرمایه گذاری مستقیم کند. اشخاصی که با پایین تر از این مبلغ وارد گرجستان می شوند، و قصد ایجاد تجارت دارند کارآفرین نامیده می شوند. متاسفانه در چند سال گذشته بسیاری از اتباع خارجی و از جمله ایرانی ها با مبالغ بسیار کم مثلا ۱۰ هزار دلار وارد گرجستان می شوند. با این تفکر که با این مبلغ کم می شوند کار و تجارت ایجاد کرد.

با توجه به تجارب چندین ساله شرکت کو جورجیا در کشور گرجستان، توصیه می شود؛ افرادی که کمتر از ۴۰ هزار دلار آمریکا پول دارند به قصد سرمایه گذاری در گرجستان و ایجاد تجارت وارد نشوند.به این دلیل که ریسک از دست دادن سرمایه آنها چندین برابر می شود.توصیه می شود فقط افرادی در گرجستان اقدام به ثبت شرکت کنند که با توجه به تعریف بالا سرمایه گذار محسوب شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد لطفا با کارشناسان مجرب شرکت کوجورجیا به صورت رایگان مشورت کنید.

ثبت شرکت در گرجستان

اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت در گرجستان

 

شرکت سهامی ( JSC ) ( Joint stock company )

شرکت سهامی یک نهاد قانونی است که سرمایه آن به مقادیر اسمی مساوی تقسیم شده است. این سهام به یک وثیقه اطلاق می شود که ضامن مطالبات یک سهامدار در ارتباط با دارایی شرکت سهامی، حقوق و تعهدات سهامداران و شرکت سهامی در قبال یکدیگر می باشد. بدهی یک شرکت سهامی به دارایی کل آن محدود می شود. سهامداران مشمول تعهدات شرکت سهامی نیستند.

شرکت با مسئولیت محدود ( Limited Liability company ) ( LLC )

شرکت با مسئولیت محدود یک نهاد بازرگانی قانونی است که تعهدات آن به بستانکارانش محدود به دارایی موجود آن می باشد. شرکت با مسئولیت محدود می تواند توسط یک شخص منفرد تأسیس گردد و یا دارای شریک باشد. سرمایه این شرکت به سهام تقسیم شده و برخلاف شرکای شرکت سهامی، سهام جدید نمی تواند صادر شود. اغلب ثبت شرکت در کشور گرجستان از این نوع هستند و این نوع ثبت شرکت در گرجستان عمومیت دارد.

مدرک ثبت شرکت در گرجستان با مسئولیت محدود معمولا به صورت General Trading صادر می شود .به این معنی است که شما با داشتن یک پروانه کسب قادر خواهید بود کلیه مشاغل را راه اندازی کنید. به غیر از تجارت های مربوط به دارو که نیازمند مجوز جداگانه ای از وزارت بهداشت گرجستان است. یعنی مثلا شما با داشتن یک ثبت شرکت با مسئولیت محدود قادر خواهید بود یک هتل ، کارواش ، کافی نت ، کافی شاپ و … را ایجاد کنید و نیازمند مجوزهای جداگانه نیستید به غیر از دارو که البته هنگام ثبت نام بایستی مشاغلی که مدنظر شماست را اعلام کنید.

مشارکت عمومی ( General Participation ) ( GP )

مشارکت عمومی شرکتی است که در آن چندین شریک فعالیت های مستمر و مستقل کارآفرینی را تحت نام یک شرکت اجرا می کنند. بنیانگذاران در قبال کلیه بدهی های شرکت شخصاً مسئولیت دارند. این نوع شرکت یکی از راه های اقامت ثبت شرکت گرجستان می باشد.

مشارکت محدود ( Limited Partnership ) ( LP )

مشارکت محدود شرکتی است که در آن چندین شخص بصورت مشترک فعالیت های کارآفرینی مستقلی را تحت نام یک شرکت اجرا می کنند. در مشارکت محدود، تعهدات یک یا چندین شریک در قبال بستانکاران این شرکت محدود به سرمایه های آنان در شرکت است(شرکای محدود). در حالیکه دیگر شرکا شخصاً در قبال بدهی شرکت مسئولیت دارند. ثبت شرکت و اقامت گرجستان به طور کل دو مقوله جدا از هم هستند. اینطوری نیست که به شما فقط با ثبت شرکت اقامت بدهند.به غیر از ثبت شرکت در کشور گرجستان راه های دیگری نیز جهت اخذ اقامت گرجستان وجود دارد.

لازم به ذکر است، کسانی که می خواهند اقامت ثبت شرکت گرجستان را دریافت نمایند بایستی برای فعال نگه داشتن شرکت خودشان مالیات ماهانه و سالانه پرداخت کنند . بدون پرداخت آنها شرکت فعال شمرده نمی شود و لذا نمی توان از طریق آن اقامت گرجستان را گرفت، بنابراین فقط ثبت شرکت، هزینه ندارد بلکه نگهداری شرکت بسیار بیشتر برای شخص متقاضی هزینه خواهد داشت. لذا خواهشمندیم فریب افراد سودجو را نخورید و فقط در صورتی که قصد راه اندازی تجارتی خاص با برنامه ریزی دقیق را دارید اقدام به ثبت شرکت در کشور گرجستان کنید.

1 دیدگاه در “اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت

  1. ناشناس گفت:

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

نظرات بسته شده است.