کمک هزینه گرجستان به آژانس نوآوری و فن آوری

به گزارش کوجورجیا، مبالغی در مقیاس بزرگ به عنوان کمک هزینه از سوی دولت گرجستان به آژانس فعال در زمینه تکنولوژی و کارآفرینی اهدا می شود. نخست وزیر گرجستان (ماموکا بختادزه)، امروز از برنامه جدید دولت گرجستان برای اعطای وام در مقیاسی بسیار بزرگ به آژانس نوآوری و فن آوری خبر داد. اوتندیل کسرادزه، رییس آژانس نوآوری و فن آوری ها نیز در بازتاب این خبر گفت که اجرا شدن این برنامه، نقطه آغاز فعالیت این آژانس می باشد. به گفته وی، این برنامه جدید که قرار است توسط دولت گرجستان اجرا شود، سبب جذب علاقه بیشتر به دنیای تجارت و کسب و کار می شود.
Tbilisi Open Air

جشنواره بین المللی Tbilisi Open Air در سال ۲۰۱۹

,
به گزارش کوجورجیا، دهمین جشنواره بین المللی Tbilisi Open Air در ماه ژوئن ۲۰۱۹ برگزار می شود. این رویداد یک جشنواره بین المللی موسیقی است که از محبوبیت و جذابیت بی نظیری برخوردار می باشد. این فستیوال هر ساله برگزار می شود و به طور کل بر موسیقی الکترونیک و راک تمرکز دارد. این رویداد برای اولین بار در ماه می ۲۰۰۹ در شهر تفلیس گرجستان برگزار شد و در سالیان گذشته نیز به طور منظم هر ساله برگزار شده است. این جشنواره به مرور زمان به طور گسترده تری برگزار شده است و هم اکنون به عنوان بزرگترین جشنواره موسیقی در منطقه قفقاز شناخته می شود. معنی نام این جشنواره با ترجمه کلمه به کلمه "تفلیس فضای باز" می باشد. این فستیوال در داخل فضای باز برگزار می شود و همچنین یک رویداد چند روزه می باشد. دهمین دوره این فستیوال در روزهای ۲۱، ۲۲ و ۲۳ ژوئن ۲۰۱۹ در شهر تفلیس برگزار می شود.
گواهینامه رانندگی در گرجستان

ثبت نام الکترونیکی گواهینامه رانندگی در گرجستان

به گزارش کوجورجیا، ثبت نام الکترونیکی برای آزمون های نظری گواهینامه رانندگی در گرجستان از امروز آغاز می شود. از این پس می توان ثبت نام برای آزمون های نظری مختص دریافت انواع گواهینامه خودرو را به صورت الکترونیکی انجام داد. برای ثبت نام الکترونیکی دو روش مختلف وجود دارد که در ادامه شرح داده شده است. متقاضیان دریافت لایسنس رانندگی می توانند با مراجعه به سایت آژانس خدمات وزارت امور داخلی گرجستان در آزمون های نظری ثبت نام کنند. روش دیگری که برای ثبت نام در آزمون های نظری گواهینامه در نظر گرفته شده است، جعبه های پرداخت می باشد. روش ثبت نام الکترونیکی از طریق جعبه های پرداخت از امروز امکان پذیر شده است.
چالش اقتصادی غلبه بر فقر

چالش اقتصادی غلبه بر فقر در گرجستان

,
به گزارش کوجورجیا، وزیر اقتصاد گرجستان اعلام کرد که بزرگترین چالش اقتصادی کشور غلبه بر فقر می باشد. آمار نشان می دهد که حدود ۸۰۰ هزار نفر در کشور گرجستان در فقر زندگی می کنند. ناتیا تورناوا، وزیر اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان در مصاحبه خود با برنامه تلویزیونی "۳۶۰ درجه" در Palitra News اعلام کرد که هم اکنون بزرگترین چالش ما غلبه بر فقر است. وی همچنین اظهار داشت که طبق برآورده های مختلف، تعداد افرادی که در فقر زندگی می کنند بالغ بر ۸۰۰ هزار نفر می باشد. وزیر اقتصاد گرجستان به وضوح از برنامه کاهش فقر و کمک به افراد کم درآمد خبر داد و آن را یک چالش بزرگ خواند.
روز لباس ملی

روز لباس ملی در گرجستان

,
به گزارش کوجورجیا، کشور گرجستان روز لباس ملی را با برگزاری رویدادهای کارناوال جشن خواهد گرفت. این رویدادها در سراسر کشور و در فضاهای باز برگزار می شوند. فعالیت هایی که برای جشن گرفتن این روز در نظر گرفته شده اند، شامل انواع نمایشگاه ها، نما…

شهر علمی در باتومی گرجستان ساخته می شود

به گزارش کوجورجیا، یک مکان ویژه برای تمرکز بر روی علم و دانش در باتومی گرجستان ساخته خواهد شد. منظور از شهر علمی در واقع فضایی مخصوص در نقطه ای خاص از شهر باتومی می باشد که آموزش و پرورش در راس تمرکز آن قرار خواهد داشت.

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی شراب گرجستان ۲۰۱۹

,
به گزارش کوجورجیا، دوازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی شراب و مشروبات الکلی گرجستان در ماه ژوئن ۲۰۱۹ برگزار می شود. این رویداد که با نام WinExpo شناخته می شود، تنها نمایشگاه تجاری در گرجستان می باشد که بر روی صنعت شراب، مشروبات الکلی و خدمات مرتبط با آن تمرکز کامل دارد. این رویداد به طرز بی نظیری نمایشگاه تجاری-سنتی را به وسیله یک برنامه جامع در طی روزهای برگزاری این نمایشگاه هماهنگ می کند. این نمایشگاه به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای تجاری در نوع خود در کل منطقه شناخته می شود. نمایشگاه شراب شامل مجموعه ای کامل و بسیار وسیع از انواع شراب های ملی و بین المللی، مشروبات الکلی مختلف و سایر محصولات مرتبط می باشد.
نمایشگاه گردشگری قزاقستان

حضور گرجستان در نمایشگاه گردشگری قزاقستان

,
به گزارش کوجورجیا، کشور گرجستان حضور بی سابقه ای در نمایشگاه توریست و گردشگر قزاقستان به ثبت رساند. یک هیئت بزرگ متشکل از اداره ملی گردشگری گرجستان و وزارت اقتصاد و توسعه پایدار این کشور در نمایشگاه بین المللی گردشگری قزاقستان (KITF) شرکت کردند. علاوه بر اداره ملی گردشگری گرجستان، ارگان هایی از قیبل اداره گردشگری آدجارا، چندین شهرداری و همچنین ۱۱ شرکت گرجی در این رویداد بین المللی که در کشور قزاقستان برگزار شد، حضور یافتند.
برگزاری جشنواره های جوانان

برنامه برگزاری جشنواره های جوانان در سراسر گرجستان

,
به گزارش کوجورجیا، نخست وزیر گرجستان(ماموکا بختادزه)، در سخنرانی خود در جشنواره دانش آموزی از ایجاد یک پلتفرم و برنامه جدید برای برگزاری جشنواره های جوانان در سراسر کشور گرجستان خبر داد. رییس دولت گرجستان نیز تاکید کرد که آموزش و جوانان به عنوان یک ایده و اهمیت ملی برای کشور محسوب می شوند. رییس دولت همچنین افزود که جوانان و دانش آموزان همیشه نقش مهمی را به عنوان یک نیروی محرکه در گرجستان ایفا کرده اند.
قرارداد میان راه آهن گرجستان و مرکز ۱۱۲

امضا قرارداد میان راه آهن گرجستان و مرکز ۱۱۲

به گزارش کوجورجیا، راه آهن گرجستان و مرکز عملیات امداد رسانی ۱۱۲ یک قرارداد مبنی بر همکاری را امضا نمودند. این قرارداد در هفته دوم ماه می ۲۰۱۹ امضا شد که بندهای مربوط به نحوه همکاری این دو سازمان را شامل می شود. براساس این قراردادی که میان شرکت راه آهن گرجستان و مرکز عملیات امداد رسانی ۱۱۲ امضا شده است؛ طرفین باید تجربیات و تاکتیک های عملی خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. از میان مواردی که در این قرارداد برای به اشتراک گذاشتن قید شده است می توان به قوانین کلی ارتباط با مشتریان، ارتباطات، استانداردهای مدیریت شرایط دشوار و بحرانی، قوانین پاسخ به نظرات اجتماع، قوانین نظارت بر ادعاهای دریافتی و ... اشاره کرد.
خرید شرکت پست گرجستان

علاقه بانک گرجستان و TBC به خرید شرکت پست گرجستان

به گزارش کوجورجیا، بانک مرکزی گرجستان و بانک TBC علاقه خود را به خرید شرکت پست گرجستان نشان داده اند. مدیرعامل پست گرجستان (Levan Chikvaidze)، پس از اینکه این ۲ بانک به خرید این شرکت علاقه نشان دادند، به مسائل خصوصی سازی شرکت پست اشاره کرد. وی گفت که شرکت های خارجی نیز به خرید شرکت ما علاقه مند شده اند. مدیرعامل این شرکت همچنین افزود که ما در حال توسعه مشارکت استراتژیک با بانک TBC هستیم.
نصب پانل های خورشیدی

نصب پانل های خورشیدی در مناطق بدون برق گرجستان

به گزارش کوجورجیا، دولت گرجستان از اختصاص دادن مبلغ  ۲ تا ۳ میلیون GEL به نصب پانل های خورشیدی در مناطق بدون برق این کشور خبر داد. این برنامه توسط نخست وزیر گرجستان به تصویب رسیده که در واقع راه حلی است برای توسعه گردشگری در مناطقی که به برق دسترسی ندارند. جالب است بدانید که به طور کلی ساختمان های عمومی گرجستان با ارائه راه حل هایی جدید به دنبال صرفه جویی در مصرف انرژی هستند. کشور گرجستان به صورت گام به گام در حال نزدیک شدن به انرژی سبز می باشد. دولت گرجستان برای قرار دادن پانل های خورشیدی (سولار) در مناطقی از این کشور که هنوز هیچ منبع برق ثابتی وجود ندارد، مبلغ ۲ تا ۳ میلیون GEL را در نظر گرفته است. این مبلغ به یورو برابر با ۰٫۶۵ تا ۰٫۷۳ میلیون می باشد.