اخبار جدید گرجستان, جاذبه های گردشگری گرجستان

منطقه حفاظت شده جدید درختان بلوط در گرجستان

به گزارش کوجورجیا، منطقه حفاظت شده جدید درختان بلوط در گرجستان ساخته شد. این منطقه حفاظتی سرشار از درختان بلوط منونت منحصر به فرد می باشد که جدیدا به لیست مناطق حفاظت شده در گرجستان اضافه شده است. طرح ایجاد این منطقه حفاظتی توسط وزارت حفاظت از محیط زیست گرجستان ارائه شده است.

این منطقه حفاظت شده در شهرداری Chokhatauri واقع در منطقه Guria گرجستان قرار دارد. این منطقه با ۴۴۳ هکتار، سرشار از درختان بلوط منحصر به فردی پوشیده شده است. نام رسمی این منطقه Pontine Oakwood می باشد که همچنین در فهرست قرمز مناطق حفاظتی گرجستان قرار دارد.

منطقه حفاظت شده جدید درختان بلوط

منطقه حفاظت شده جدید درختان بلوط در گرجستان ساخته شد

لایحه ای که موجب شد که این منطقه به لیست مناطق حفاظت شده در گرجستان اضافه شود، توسط وزارت حفاظت از محیط زیست گرجستان ابلاغ شد. دفتر قاچاق جهانی WWF نیز این لایحه را توسعه داده است و به اجرا شدن این طرح کمک شایانی کرده است.

آژانس و وزارت حفاظت از محیط زیست گرجستان اعلام کرد که این منطقه برای حفظ جنگل و اکوسیستم منحصر به فرد در گرجستان به لیست مناطق حفاظتی اضافه شده است. در حال حاضر ۲۰ منطقه حفاظتی و ذخایر درختان بلوط در کشور گرجستان وجود دارد. مساحت مناطق حفاظت شده و جنگلی گرجستان روی هم بالغ بر ۶۰٫۳۰۰ هکتار می باشد. این منطقه برای بازدیدهای مجوز دار توریستی در دسترس می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *