اخبار جدید گرجستان

برگزاری دوره دوم انتخابات گرجستان در ۹ ژوئن

دوره دوم انتخابات گرجستان

به گزارش کوجورجیا، دوره دوم انتخابات گرجستان در تاریخ ۹ ژوئن ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد. در این دوره رقابت فقط در بین دو نامزد باقیمانده از دوره اول می باشد. دو نامزد باقیمانده Lado Kakhadze و Shalva Shavguilidze هستند که در اولین دوره انتخابات بیشترین میزان رای را کسب نمودند.

دومین دوره انتخابات کشور گرجستان که قرار است در تاریخ ۹ ژوئن ۲۰۱۹ برگزار شود، تنها در منطقه متاتسمیندا(Mtatsminda)، واقع در شهر تفلیس خواهد بود. در واقع علت برگزاری راند دوم در این منطقه این است که هیچکدام از نامزدها موفق نشدند که در اولین دوره انتخابات که در تاریخ ۱۹ می برگزار شد، بیش از ۵۰% رای کسب کنند.

دوره دوم انتخابات گرجستان

برگزاری دوره دوم انتخابات گرجستان در ۹ ژوئن

انتخابات این دوره بسیار ساده است چرا که فقط ۲ نامزد باقیمانده اند و به رقابت خواهند پرداخت. اولین نامزد باقیمانده لادو کاخادزه (Lado Kakhadze) و دومین نامزد شالوا شاوگولیدزه (Shalva Shavgulidze) می باشد.

دکتر لادو کاخادزه برای حزب حاکم بر رویگری گرجستان به نمایندگی از نماینده متساستمیندا انتخاب شده است. از آن طرف دیگر نامزد یعنی شالوا شاوگولیدزه توسط اپوزیسیون پارلمانی اروپایی گرجستان و دموکرات ها انتخاب شده است.

لازم است که نگاهی به نتیجه اولین دوره انتخابات که در تاریخ ۹ می ۲۰۱۹ برگزار شد، بیاندازیم؛

  1. لادو کاخادزه از حزب حاکم بر روح گرجستان – ۴۱% رای
  2. شالوا شاوگولیدزه از دموکرات های آزاد و گرجستان اروپایی – ۳۸٫۸۳% رای

در صورت وجود اخبار جدید با موضوع انتخابات در گرجستان از همین طریق در وبلاگ کوجورجیا شما را مطلع خواهیم ساخت. کافیست که در خبرنامه ما که در پایین سایت قرار دارد، عضو شوید و یا از طریق آدرس به سایت ما مراجعه نمایید تا از جدیدترین اخبار و رویدادهای کشور گرجستان اطلاع پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *