رویدادهای گرجستان

مراسم روز استقلال در گرجستان

مراسم روز استقلال

روز استقلال که جزو تعطیلات رسمی و از مهم ترین رویدادهای گرجستان می باشد، هر ساله با یک مراسم رژه و پایکوبی همراه است. روز ۲۶ ماه می (May 26) روز استقلال گرجستان و برگزاری جشن و مراسم مربوط به آن می باشد. این مراسم هر سال برگزار می شود و هر سال باشکوه تر و تجملاتی تر از سال قبل بوده است. این مراسم با تشریفات رژه نظامی، نمایش اقتدار و قدرت نظامی گرجستان همراه است. علاوه بر این هر ساله کنسرت هایی نیز به مناسبت این روز در نقاط مختلف گرجستان برگزار می شوند.

در مراسم روز استقلال ارتش در خیابان روستاولی تفلیس رژه می رود و هزاران سرباز به نظم خاصی از شاهراه اصلی کلونیا می گذرند. همچنین بیش از ۱۰۰ قطعه از تجهیزات نظامی به دنبال آن ها به حرکت در می آیند. این مراسم همچنین شامل ده ها هواپیما خواهد بود که بر فراز آسمان شهر تفلیس هنرنمایی می کنند و از خودشان ردی با طرح های پیچیده باقی می گذارند. مردم گرجستان نیز اکثریت وطن پرست هستند و در این مراسم حضور خواهند یافت.

رویداد سنتی دیگری نیز در این روز به نام جشنواره ماه گل های رز برگزار می شود، درباره این مناسبت در ادامه شرح خواهیم داد. در این جشنواره پل معروف دنیا مانند رنگین کمانی از گل های رنگارنگ چشم ها را به خود خیره می کند. مراسمی نیز برای کهنه سربازها به مناسبت گرامی داشت یاد افرادی که در راه استقلال گرجستان جان خود را فدا نمودند، برگزار می شود. هم چنین در منطقه تاریخی شهر یعنی ریکا، کنسرت های باشکوهی در روز استقلال برگزار می گردد.

جهت اطلاع از دیگر مراسم ها، مناسبت ها و جشن هایی که در گرجستان برگزار می شود به بخش رویدادهای گرجستان مراجعه نمایید.

 

تصاویر مراسم روز استقلال در گرجستان

مراسم روز استقلال

مراسم روز استقلال در گرجستان

 

جشن روز استقلال

جشن روز استقلال در گرجستان

 

جشنواره روز استقلال

جشنواره روز استقلال در گرجستان

 

جشن استقلال

جشن استقلال در گرجستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *