رویدادهای گرجستان

مناسبت روز مادر در گرجستان

مناسبت روز مادر

مناسبت روز مادر در ماه مارس میلادی می باشد که در گرجستان با دو روز تعطیلی همراه است. این ۲ روز تعطیلی که روز مادر و روز بین المللی زنان می باشند از مناسبت های عمومی کشور گرجستان هستند. خیابان های گرجستان در این روز بهاری پر از گل های زیبا می شود و گل های بسیار زیادی در این روز فروخته می شود. تحقیقات ثابت کرده است که گرجی ها احترام خاصی را برای مادران خود قائل هستند و اکثریت مردم گرجستان مادر خود را دوست دارند. همه افراد در گرجستان دوست دارند که این روز با به مادر، همسر، مادربزرگ و خواهر خود تبریک بگویند و به او کادو بدهند.خلاصه کلام روز مادر در کشور گرجستان بسیار گرم و زیبا برگزار می شود.

همانطور که گفتیم شواهد نشان دهنده این است که عشق به مادر نزد مردم گرجستان بسیار مقدس است. مجسمه بزرگی نیز در تفلیس وجود دارد که سمبل گرجستان، سرزمین مادری می باشد. مجسمه مادر گرجستان بر فراز کوه های سولالاکی شهر تفلیس واقع شده است و از تمام نقاط شهر دیده می شود. این مجسمه از آلومینیوم ساخته شده و ۲۰ متر ارتفاع دارد. کشور گرجستان جشن ها و مناسبت های زیادی دارد که آن ها را طبق آداب و رسوم و سنت های خود برگزار می نمایند.

در نوشته های قبلی نیز گفته بودیم که مردم گرجستان افراد شاد و تقریبا خوش گذرانی هستند و به همین جهت تعداد مناسبت ها، جشن ها و فستیوال های این کشور بالاست. اگر علاقه مند هستید که دیگر مناسبت ها و رویدادهای گرجستان را بشناسید، به لینک ذکر شده در این پاراگراف مراجعه نمایید.

مناسبت روز مادر

مناسبت روز مادر در گرجستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *