جمعیت گرجستان
تغییرات جمعیت گرجستان در سال ۲۰۱۹Reviewed by Shahin Qv on May 2Rating: 5.0تغییرات جمعیت گرجستان در سال 2019به گزارش کوجورجیا، جمعیت گرجستان در سال 2019 نسبت به سال پیشین دچار تغییر محسوسی شده است. جمعیت کشور براساس آمار منتشر شده در ابتدای ژانویه 2019، بالغ بر 3.723.000 نفر می باشد. این آمار نشان دهنده کاهش 0.02% جمعیت نسبت به سال 2018 می باشد. لازم به ذکر است که رشد طبیعی جمعیت این کشور در سال 2018 برابر با 6144 و کاهش جمعیت ناشی از مهاجرت منفی برابر با 10.783 بوده است.

به گزارش کوجورجیا، جمعیت گرجستان در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال پیشین دچار تغییر محسوسی شده است. جمعیت کشور براساس آمار منتشر شده در ابتدای ژانویه ۲۰۱۹، بالغ بر ۳٫۷۲۳٫۰۰۰ نفر می باشد. این آمار نشان دهنده کاهش ۰٫۰۲% جمعیت نسبت به سال ۲۰۱۸ می باشد. لازم به ذکر است که رشد طبیعی جمعیت این کشور در سال ۲۰۱۸ برابر با ۶۱۴۴ و کاهش جمعیت ناشی از مهاجرت منفی برابر با ۱۰٫۷۸۳ بوده است.

تغییرات جمعیت گرجستان

تغییرات جمعیت گرجستان از ابتدای سال ۲۰۱۹

طبق آمار منتشر شده توسط اداره ملی آمار گرجستان، ۵۸٫۷% از جمعیت گرجستان را بافت شهری تشکیل می دهد. همچنین براساس آمار تقریبا یک سوم جمعیت کل این کشور در پایتخت آن، یعنی شهر تفلیس زندگی می کنند.

براساس این آمار نسبت افراد با سن کمتر از ۱۴ سال حدودا ۲۰٫۳% می باشد. همچنین نسبت افراد با سن میان ۱۴ تا ۶۴ سال نیز ۶۴٫۹% می باشد و نسبت افراد با سن بالای ۶۵ سال نیز ۱۴٫۸% است.

 

اگر در گرجستان زندگی می کنید و یا به این کشور علاقه مند هستید. مطالب وبلاگ کوجورجیا را دنبال کنید و به صورت روزانه اخبار این کشور را دریافت نمایید. شما همچنین می توانید که در خبرنامه سایت عضو شوید و آخرین اخبار گرجستان را از طریق ایمیل دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .