اخبار جدید گرجستان

شهر علمی در باتومی گرجستان ساخته می شود

به گزارش کوجورجیا، یک مکان ویژه برای تمرکز بر روی علم و دانش در باتومی گرجستان ساخته خواهد شد. منظور از شهر علمی در واقع فضایی مخصوص در نقطه ای خاص از شهر باتومی می باشد که آموزش و پرورش در راس تمرکز آن قرار خواهد داشت.

نخست وزیر گرجستان، ماموکا بختادزه امروز اعلام کرد که هدف اصلی اجرا شدن این پروژه این است که فضای آموزشی مدرن و بهتری در باتومی گرجستان ایجاد شود. وی همچنین گفت که ما کودکان بسیار با استعدادی را در منطقه آدجارا داریم. ماموکا بختادزه افزود که دلیل اصلی اجرا شدن این پروژه همین کودکان هستند. وی همچنین خاطر نشان کرد فضاهای مشابه با این پروژه باید در تک تک نقاط گرجستان ایجاد شود.

شهر علمی در باتومی گرجستان

شهر علمی در باتومی گرجستان ساخته می شود

فضایی که در این پروژه می خواهند ایجاد کنند یک مجتمع چند منظوره مدرن خواهد بود. فضای این مجتمع شامل آزمایشگاه ها، کتابخانه، موزه علمی، سالن های کنفرانس و کلاس های آموزشی متنوع می باشد. علاوه بر مکان های علمی، در محوطه این مجتمع انواع مکان های تفریحی در فضای باز، سالن های ورزشی، استادیوم های خیابانی و … یافت می شود.

بختادزه، نخست وزیر گرجستان اظهار داشت که دولت مسئولیت ارائه یک حمایت بی سابقه را در جهت ارتقا آموزش در کشور بر عهده دارد. وی همچنین افزود که دولت یک چهارم بودجه را به اهداف آموزشی اختصاص خواهد داد و بر روی ایجاد شهرهای علمی سرمایه گذاری خواهد شد.

نخست وزیر گرجستان علاوه بر اعلام جزئیات پروژه ساختن شهر علم و دانش در باتومی، در رابطه با موضوع دیگری نیز خبر داد. به گفته وی حقوق معلمان ارشد، رهبران و مربیان از سپتامبر ۲۰۱۹ افزایش خواهد یافت. وی همچنین افزود که معلمان در سن بازنشستگی خود می توانند در صورت تمایل، برای اخذ حقوق و دستمزد دو ساله درخواست کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *