آینده گرجستان

تدریس درس برنامه نویسی در گرجستان سپتامبر۲۰۱۹

تدریس درس برنامه نویسی

به گزارش کوجورجیا، پنج مدرسه دوره متوسطه، ماه سپتامبر ۲۰۱۹ در گرجستان به تدریس درس برنامه نویسی خواهند پرداخت. بدین ترتیب در اواخر سپتامبر سال ۲۰۱۹، دانش آموزان پنج مدرسه دبیرستان در گرجستان قادر خواهند بود که زمینه های مختلف برنامه و کدنویسی کامپیوتر را یاد بگیرند. کتاب انتخاب شده برای آموزش برنامه نویسی در گرجستان، “سلام روبی” نام دارد.

آغاز آموزش دوره های یادگیری برنامه نویسی در ماه سپتامبر ۲۰۱۹، یک خبر خوش برای ایرانیان دارای اقامت گرجستان، دانش آموزان علاقه مند به یادگیری برنامه نویسی و والدین دانش آموزان است. با توجه به برنامه های آینده گرجستان تا اینجای سال، مسلما می توان گفت که کشور گرجستان در سال ۲۰۱۹ در حال توسعه و حرکت به سمت پیشرفت است. این کشور ثابت نموده که اهمیت فراوانی برای آموزش و پرورش افراد مختلف جامعه قائل است و برنامه های طولانی مدتی در پیش رو دارد. برگزاری دوره های آموزش Programming در ماه سپتامبر از جمله این برنامه هاست.

تدریس درس برنامه نویسی

تدریس درس برنامه نویسی با کتاب سلام روبی

این اطلاعات توسط کمیسیون ارتباطات ملی گرجستان منتشر شده است.

همانطور که گفتیم، در این مدارس کتاب “سلام روبی” تدریس می شود که مجموعه ای از کتاب های کودکان در فنلاند است.این مجموعه کتاب با هدف آموزش علوم رایانه در کلاس های مبتدی و توسعه مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی طراحی شده اند.

برنامه تدریس این کتاب از ماه سپتامبر ۲۰۱۹ در ۳ مدرسه عمومی و ۲ مدرسه خصوصی برای کلاس های ۳ و ۴ شروع می شود. در ادامه اسامی این مدارس را مشاهده می کنید؛

  • مدرسه Sagarejo N2
  • مدرسه Rustavi N4
  • مدرسه Tbilisi N7
  • مدرسه بین المللی Baxwood
  • مدرسه خصوصی XXI Century

کتاب سلام روبی در ۲۵ زبان مختلف دنیا و همچنین زبان گرجی ترجمه و منتشر شده است. این کتاب درسی توسط برنامه نویس ۳۳ ساله فنلاند لیندا لیکاس تهیه شده است که در میان ۵۰ نفر از متخصصان فناوری اطلاعات در سراسر جهان توسط فوربس نامگذاری شده است.

لیندا لیوکاس امروز یک رویداد آموزش و کارآموزی را برای حدود ۶۰ دانش آموز و آموزگار گرجی گرایش در جهت توسعه برنامه های یادگیری به عنوان بخشی از کتاب Hello Ruby برگزار کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *