اخبار جدید گرجستان

جریمه بانک TBC توسط بانک ملی گرجستان

جریمه بانک TBC در گرجستان

 

به گزارش کوجورجیا، بانک ملی گرجستان(NBG) در چند ماه گذشته؛ جریمه ای با مبلغ یک میلیون GEL را برای بانک TBC تعیین کرده بود. جریمه بانک TBC که یک میلیون GEL می باشد، براساس نتایج و گزارش ارائه داده شده توسط PWC، به درستی توسط بانک ملی گرجستان اعمال شده است. عامل بررسی و ایجاد گزارش حساب بانک تی.بی.سی PWC می باشد. این اصطلاح در واقع مخفف عبارت (Price Waterhouse Coopers) می باشد که یک گزارش درباره مدیریت و حسابرسی بانکی است. نتایج گزارش حسابرسی بانک TBC نشان می دهد که جریمه تعیین شده توسط بانک ملی گرجستان(NBG) برای این بانک، کاملا درست و صحیح است.

"<yoastmark

روایت جریمه بانک TBC و پیامدهای آن

در طی گذر زمان گزارشاتی درباره جزئیات مدیریت و حسابرسی بانک تی.بی.سی برای عملکرد سال ۲۰۱۸ منتشر شد. براساس این گزارش مبلغ یک میلیون GEL (واحد پول گرجستان) که جریمه نقدی بانک TBC است، به درستی توسط بانک ملی گرجستان اعمال شده است. این گزارش حسابرسی بانکی توسط PWC تهیه شده بود. جرمی فاستر که خود یک حسابدار مستقل می باشد، پس از بررسی گزارشات به این نتیجه رسید که مبلغ ۱ میلیون GEL جریمه تعیین شده کاملا درست می باشد. گزارشات آماده شده از مدیریت حساب های بانک تی.بی.سی در تاریخ ۱۸ نوامبر ۲۰۱۸ به ثبت رسیدند که معاملات سال ۲۰۱۸ این بانک را مورد بررسی قرار داده است.

تاسیس کنندگان بانک تی.بی.سی که ماموکا خزرادزه و بادی جباریدزه هستند به همراه اعضای هیات نظارتی این بانک مورد بازجویی قرار گرفتند. علت بازجویی از این افراد، شفاف سازی حساب های بانک تی.یی.سی و یافتن افراد مقصر در عدم مشخص بودن حساب های این بانک بود.

در نهایت پس از اتمام بررسی ها، درست و قانونی بودن میزان جریمه بانک تی بی سی توسط بانک ملی گرجستان اثبات شد. پس از آن این بانک در ۱۲ مارس سال ۲۰۱۹ مجبور به پرداخت جریمه خود شد. بانک ملی گرجستان نیز در این رابطه اطلاع رسانی کرد.

در تاریخ ۲ آوریل ۲۰۱۹ نیز ماموکا خزرادزه و بادی جباریدزه از اعضای هیات نظارتی بانک تی.بی.سی خارج شدند.

با مدیرعامل جدید بانک TBC آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *