آینده گرجستان, اخبار جدید گرجستان

۲۸ پروژه توسعه روستایی توسط دولت گرجستان تکمیل شد

28 پروژه توسعه روستایی

به گزارش کوجورجیا، دولت گرجستان در مجموع ۲۸ پروژه توسعه روستایی را در شش شهر مختلف این کشور تکمیل کرده است. این پروژه ها از طریق یک برنامه دولتی به منظور حمایت از توسعه روستایی در گرجستان به انجام رسیده اند.

انجمن روستایی در ۳۷۰۰ روستا از سراسر کشور گرجستان همراه با دولت به تصمیم گیری پرداخته اند. در واقع خود آنها تعیین کرده اند که پروژه های مهم در منطقه خاص خود چه باشد.

پروژه توسعه روستایی

28 پروژه توسعه روستایی توسط دولت گجرستان تکمیل شد

شوراهای شهر در گرجستان حدود ۴,۸۰۱ پروژه را تصویب کرده اند که با اکثریت آراء مردم انتخاب شده اند. برای ۴۳۵ مورد از این پروژه ها قراردادی انجام شده است و ۲۸ مورد از این پروژه ها تکمیل شده اند.

اسامی شهرهایی که این پروژه ها در آنها تکمیل شده است، به شرح زیر است؛

  • دوشتی
  • متسختا
  • کارلی
  • Dedoplistskaro
  • مارنلی

از میان پروژه های تکمیل شده می توان به مواردی که در ادامه ذکر می شود، اشاره کرد. یکی از پروژه های انجام شده بهبود سیستم روشنایی در فضای باز است. همچنین ارتباط زهکشی و آب در شهرداری ها نیز بازسازی شده است. ساخت و ایجاد قبرستان برای برخی از مناطق نیز یکی دیگر از پروژه های به اتمام رسیده است. در چندین ناحیه نیز پروژه شن ریزی در جاده ها انجام شده است.

این برنامه ها که قبلا تصویب شده بودند، پس از یک مکث دو ساله دوباره راه اندازی شدند. از سرگیری این پروژه ها از اول ژانویه ۲۰۱۹ انجام گرفت و تا پایان سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد یافت.

بودجه پروژه های توسعه روستایی در تاریخ ۱ فوریه ۲۰۱۹ دو برابر شد و به ۴۰ میلیون GEL گرجستان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *