اخبار جدید گرجستان

توافق نامه ترافیک هوایی بین گرجستان و عربستان سعودی

توافق نامه ترافیک هوایی

به گزارش کوجورجیا، معاون وزیر اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان در چارچوب سفر به عربستان سعودی، توافق نامه ترافیک هوایی بین دولت گرجستان و دولت عربستان سعودی را امضا کرده است. آکاکی سقیراشویلی همراه با هیئت وزارت اقتصاد و توسعه پایدار، در اجلاس جهانی هوانوردی شرکت کردند. آنها توسط وزیر حمل و نقل عربستان سعودی به این اجلاس دعوت شده بودند. لوان کرانادزه، مدیر آژانس هواپیمایی Civil Aviation و مدیر وزارت اقتصاد و توسعه پایدار نیز در هئیت نمایندگی گرجستان حضور داشت.

هر دو کشور گرجستان و عربستان سعودی، شدیدا به ثبت چنین توافق نامه هایی چه با همدیگر و چه با دیگر کشورهای جهان نیاز دارند. یکی از مهم ترین دلایل ضرورت ثبت این قبیل توافق نامه ها، خصوصا برای کشور گرجستان، افزایش روز افزون تعداد مسافران هواپیمایی است. این مسئله در نتیجه پیشرفت های اخیر گرجستان در زمینه گردشگری و توریستی رخ داده است که موجب افزایش تعداد مسافران سفرهای هوایی شده است. این کشور در سال ۲۰۱۸ به بیش از ۵ میلیون مسافر، خدمات هوایی ارائه داده است.

توافق نامه ترافیک هوایی

توافق نامه ترافیک هوایی بین گرجستان و عربستان سعودی

جزئیات توافق نامه ترافیک هوایی

پس از امضای این توافق نامه، پایه و اساس یا همان چارچوب قانونی بین دو کشور از لحاظ ترافیک هوایی فراهم خواهد شد. این توافق نامه حتی در فعالیت شرکت های هواپیمایی که قصد راه اندازی پرواز مستقیم به یکی از دو کشور را دارند، تاثیر خواهد گذاشت. این توافق همچنین روابط تجاری، اقتصادی و توسعه گردشگری را نیز تسهیل می کند. اکثر تاثیرات این قرارداد و توافق نامه در حمل و نقل هواپیمایی گرجستان و عربستان سعودی مثبت است و زمینه ساز فرصت ها و برتری های اقتصادی خواهد بود.

صحبت های آکاکی سقیراشویلی درباره این توافق نامه؛

این توافق نامه بر پایه یک اصل لیبرال، عنوان می کند که “آسمان باز است” و به کلیه شرکت های هواپیمایی اجازه می دهد تا به طور مستقل از قابلیت ها و فرکانس های پرواز استفاده کنند. اصل “آسمان باز است” همچنین به این شرکت ها اجازه می دهد تا مقصدها را نیز تعیین نمایند.

در چارچوب این اجلاس، معاون وزیر گرجستان نخستین سخنرانی را انجام داد و اصطلاحات و نتایج تغییرات خش حمل و نقل هوایی گرجستان را معرفی کرد. وی همچنین خاطر نشان کرد که بخش حمل و نقل خصوصا حمل و نقل هواپیمایی از اصلی ترین اولویت های توسعه اقتصادی کشور گرجستان است. معاون وزیر همچنین افزود که بخش حمل و نقل هوایی یکی از بزرگترین زمینه های اقتصادی گرجستان است که مستقیما در زمینه کار و بخش های مربوطه فعالیت دارد.

علاوه بر این، معاون وزیر همچنین اشاره کرد که گرجستان در حال پیاده سازی یک دوره سیاسی لیبرال در صنعت هواپیمایی است که به طور مثبت در افزایش جریان ترافیکی سالانه منعکس می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *