اخبار جدید گرجستان

برنامه اقتصادی گرجستان برای جذب سرمایه خارجی از معادن

برنامه اقتصادی گرجستان

به گزارش کوجورجیا، دولت گرجستان در یک برنامه اقتصادی قصد دارد که در سال ۲۰۱۹، حدود ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی را از طریق بخش استخراج از معادن این کشور جذب کند. وزیر اقتصاد گرجستان، جورجی کوبولیا در نشست خود با نمایندگان بخش معدن، خاطر نشان کرد که بخش معادن و صنایع یکی از بخش های کلیدی اقتصاد گرجستان از نظر اشتغال، جذب سرمایه گذار خارجی و ترویج صادرات است.

برنامه اقتصادی گرجستان

برنامه اقتصادی گرجستان برای جذب سرمایه خارجی در سال ۲۰۱۹

برنامه اقتصادی گرجستان برای جذب سرمایه خارجی

رییس آژانس ملی و وزارت معادن و صنایع گرجستان، گزارشی را درباره عملکرد این سازمان و برنامه های آژانس در سال ۲۰۱۹ ارائه داد که به شرح زیر است؛

ملاقات ما با نمایندگان بخش معادن و صنایع، توجه زیادی را به خود جلب کرد و موجب جذب علاقه بسیاری از افراد شد. ما ملاحظات خود را برای هر یک از نمایندگان و شرکا به اشتراک گذاشتیم و چالش های فعلی را مورد بررسی قرار دادیم.

یکی از موارد مهمی که در برنامه ما برای سال جاری وجود دارد، جذب حدود ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) به بخش معادن کشور است. ما همچنین انتظار داریم که صادرات کشور در این بخش به ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون دلار برسد.

این برنامه برای کشور گرجستان بسیار حیاتی است و ما تاکید ویژه ای بر آن داریم.

جورجی کوبولیا همچنین گفت:

ما همیشه از این چنین جلساتی استقبال می کنیم، زیرا دولت در این جلسات توصیه های مفیدی را در زمینه کسب و کار دریافت خواهد کرد.

ما این توصیه ها را به زودی اجرا خواهیم کرد. این توصیه ها به مجوز “مقررات مختلف و ساده سازی عناصر قانونی” اشاره می کند تا بخش استخراج از معادن و صنایع گرجستان را برای شرکت های دیگر کشورهای خارجی و خود کشور گرجستان جذاب تر سازد.

احزاب مختلفی در نمایشگاه معادن و صتایع گرجستان اعلام کردند که در دهه ی ۹۰ میلادی سرمایه گذاری های بخش دولتی به مبلغ ۳۰٫۲۵۰٫۰۰۰ یورو بوده است. همچنین اشاره شده است که در همین بازه زمانی، ۳۵۰ فرصت شغلی جدید در بخش معدن و صنعت گرجستان ایجاد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *