عید پاک
عید پاک در گرجستانReviewed by Shahin Qv on Apr 30Rating: 5.0عید پاک در گرجستانعید پاک یکی از جشن ها و مراسم های گرجستان می باشد. این جشن یکی از مهم ترین جشن های مذهبی کشور گرجستان است که تعطیلات رسمی نیز محسوب می شود. به اعتقاد مسیحی ها در این روز سربازان رومی مسیح را به صلیب کشیده اند و پس از آن او زنده شده است و این رویداد نشانی از روز رستاخیز می باشد. نماد مراسم و جشن عید پاک تخم مرغ های رنگ شده می باشد. مسیحی ها تخم مرغ را نمادی برای روز رستاخیز می دانند و معتقدند وقتی جوجه از تخم مرغ خارج می شود، زندگی تازه ای را شروع می کند و به همین دلیل مردم گرجستان در روز عید پاک از تخم مرغ های رنگی استفاده می نمایند.

عید پاک یکی از جشن ها و مراسم های گرجستان می باشد. این جشن یکی از مهم ترین جشن های مذهبی کشور گرجستان است که تعطیلات رسمی نیز محسوب می شود. به اعتقاد مسیحی ها در این روز سربازان رومی مسیح را به صلیب کشیده اند و پس از آن او زنده شده است و این رویداد نشانی از روز رستاخیز می باشد. نماد مراسم و جشن عید پاک تخم مرغ های رنگ شده می باشد. مسیحی ها تخم مرغ را نمادی برای روز رستاخیز می دانند و معتقدند وقتی جوجه از تخم مرغ خارج می شود، زندگی تازه ای را شروع می کند و به همین دلیل مردم گرجستان در روز عید پاک از تخم مرغ های رنگی استفاده می نمایند.

عید پاک

مراسم عید پاک در گرجستان

مسیحی ها رنگ قرمز را نشانه خون مسیح می دانند و به همین خاطر بیشتر تخم مرغ های رنگ شده به این رنگ می باشد. از نمادهای دیگری مانند سبزه به نشانه زندگی جدید و خرگوش به عنوان نماد زایش در روز عید پاک استفاده می شود. اهالی گرجستان که اکثرا مسیحی ارتدکس هستند، در روز عید پاک به کلیسا می روند و به دعا و نیایش می پردازند. از دیگر رسم های مسیحی ها در روز عید پاک، پذیرایی از مهمان با تخم مرغ های رنگی، گل و شیرینی، شراب و رفتن به مزار رفتگان  نزدیک خود می باشد.

در کشور گرجستان به طور کل به جشن ها و مراسم ها اهمیت خاصی می دهند. در واقع مردم این کشور به آداب و رسوم خود پایبند هستند. با مراجعه به بخش رویدادهای گرجستان می توانید با تمامی مراسم ها و فستیوال های این کشور آشنا شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .