شهرهای گرجستان

بازسازی پارک میزوری تفلیس در جریان است

بازسازی پارک میزوری تفلیس

به گزارش کوجورجیا، پروژه بازسازی پارک میزوری تفلیس در جریان است. این پارک که به اصطلاح Mziuri Park نام دارد، بر اثر سیلابی در تاریخ ۱۳ ژوئن ۲۰۱۵ آسیب دیده بود. این پروژه بازسازی با حمایت بانک سرمایه گذاری اروپا و مجری شهرداری تفلیس انجام می شود.

بازسازی پارک میزوری تفلیس

پروژه بازسازی پارک میزوری تفلیس در جریان است.

صندوق توسعه شهری گرجستان در حال نوسازی پارک میزوری شهر تفلیس است. این پارک در سال ۲۰۱۵ دچار آسیب ناشی از سیل شده است و به تعمیر نیاز دارد.

یک دریاچه مصنوعی، پارک اسکیت بورد، زمین های کوچک فوتبال، پیست دوچرخه سواری، باغ های گل و چندین منطقه تفریحی همراه با از نو ساختن این پارک، ایجاد می شوند. این پروژه در سال ۲۰۲۰ به بهره برداری خواهد رسید.

نوسازی پارک میزوری تفلیس

پروژه نوسازی پارک میزوری تفلیس

در آینده قرار است که این پارک به مناطق مختلف ورزشی، فرهنگی و تفریحی تقسیم شود. همچنین قرار است که این پارک پس از نوسازی برای افراد دارای معلولیت نیز قابل دسترس باشد. همچنین یک کتابخانه مینیاتوری و یک سالن نمایشگاه مینیمالیستی در ساختمان کانال سابق این پارک قرار خواهد گرفت.

کاخا کالادز، شهردار تفلیس گفت که پارک میزوری با مناطق جدیدی که در آن بازسازی می شوند و پارک درختی که در آن ایجاد می شود، به یکی از بهترین مکان های تفریحی در پایتخت گرجستان تبدیل خواهد شد.

پروسه نوسازی این پارک شامل مطالعات زمین شناسی و هیدرولوژیکی نیز خواهد بود. سیستم آبیاری این پارک نیز تغییر خواهد کرد و با شیوه مدرن جایگزین می شود.

لازم به ذکر است که حامی اصلی پروژه بازسازی پارک میزوری، بانک سرمایه گذاری اروپا می باشد. این پروژه در سال ۲۰۲۰ میلادی تکمیل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *