رشد اقتصادی 4.6 درصدی
پیش بینی رشد اقتصادی گرجستان ۲۰۱۹Reviewed by Shahin Qv on Apr 9Rating: 5.0پیش بینی رشد اقتصادی گرجستان 2019به گزارش کوجورجیا، پروژه های بانک جهانی پیش بینی کرده بودند که گرجستان در سال 2019 رشد اقتصادی 4.6 درصدی را به خود می بیند. همچنین پیش بینی شده بود که رشد اقتصادی گرجستان در سال 2020 برابر 4.8% و در سال 2021 نیز 5% باشد. اما بانک جهانی در گزارشی دیگر که در ماه ژانویه امسال منتشر شد، میزان رشد و پیشرفت اقتصاد گرجستان را در سال های مذکور، بیشتر تخمین زد.

به گزارش کوجورجیا، پروژه های بانک جهانی پیش بینی کرده بودند که گرجستان در سال ۲۰۱۹ رشد اقتصادی ۴٫۶ درصدی را به خود می بیند. همچنین پیش بینی شده بود که رشد اقتصادی گرجستان در سال ۲۰۲۰ برابر ۴٫۸% و در سال ۲۰۲۱ نیز ۵% باشد. اما بانک جهانی در گزارشی دیگر که در ماه ژانویه امسال منتشر شد، میزان رشد و پیشرفت اقتصاد گرجستان را در سال های مذکور، بیشتر از رقم قبلی تخمین زد.

رشد اقتصادی 4.6 درصدی

رشد اقتصادی ۴٫۶ درصدی در گرجستان سال ۲۰۱۹

درصدهای پیش بینی شده برای رشد اقتصادی گرجستان در سال ۲۰۱۹، ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ توسط پروژه های بانک جهانی، نشان دهنده رشد اقتصادی و توسعه اقتصاد گرجستان در آینده می باشد.

این پیش بینی ها حتی برای برخی از کشورهای همسایه گرجستان نیز انجام شده است. بنابر نتایج این پیش بینی ها، اقتصاد ارمنستان شاهد رشد ۴٫۲ درصدی، آذربایجان رشد ۳٫۳ درصدی، روسیه رشد ۱٫۴ درصدی و ترکیه رشد ۱ درصدی خواهد بود.

گزارش بانک جهانی

گزارش بانک جهانی در خصوص رشد اقتصادی

بنابر یکی دیگر از گزارش های منتشر شده توسط بانک جهانی در ابتدای سال ۲۰۱۹، کشور گرجستان در سال ۲۰۱۹ بیش از ۵% رشد اقتصادی خواهد داشت. همچنین ذکر شده است که رشد اقتصادی این کشور در سال ۲۰۲۰ نیز ۵% می باشد. این رقم برای سال ۲۰۲۱ نیز ۵% بیش بینی شده است.

در یک گزارش دیگر که توسط بانک توسعه آسیا ارائه داده شده است؛ اقتصاد گرجستان در سال ۲۰۱۹ بیشتر از ۵% رشد خواهد کرد و در سال ۲۰۲۰ نیز شاهد رشد ۴٫۹% خواهد بود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .