اخبار جدید گرجستان

تکذیب خبر ممنوعیت فروش املاک در گرجستان

ممنوعیت فروش املاک در گرجستان

به گزارش کوجورجیا، کلیه اخبار مبنی بر ممنوعیت فروش املاک در گرجستان به اتباع کشورهای همسایه خصوصا هموطنان ایرانی، دور از حقیقت بوده و تکذیب می شود. این خبر که طی چند وقت اخیر در وبسایت های خبری فارسی زبان منتشر شده است، کذب می باشد و شایعه ای بیش نیست. تیم حقوقی کوجورجیا در این مقاله به بررسی دلایل انتشار این خبر و همچنین اثبات شایعه بودن این خبر پرداخته است.

ممنوعیت فروش املاک در گرجستان

تکذیب خبر ممنوعیت فروش املاک در گرجستان

بنابر این شایعه، هر گونه خرید و فروش املاک در گرجستان به اتباع کشورهای همسایه ممنوع می باشد. در حالی که شرکت کوجورجیا در این بازه زمانی چندین سند خانه و آپارتمان را به نام اشخاص ایرانی انتقال داده است. پیرو انتشار این خبر، استعلامات لازمه را نیز از ساختمان عدالت گرجستان به عمل آوردیم. نتیجه بررسی ها و استعلامات تیم کوجورجیا از ساختمان قارچی گرجستان، به شرع زیر است؛

تمامی عملیات خرید و فروش هرگونه ملک در گرجستان، به غیر از زمین هایی با کاربری کشاورزی، توسط اتباع خارجی بلامانع می باشد. همچنین در صورتی که ملک خریداری شده ارزشی بیش از مبلغ ۳۵ هزار دلار آمریکا داشته باشد، دولت کشور گرجستان مستحق اعطا اقامت این کشور به شخص خریدار می باشد. همچنین لازم به ذکر است که خانواده شخص خریدار می توانند از طریق گواهی نسبیت، اقامت یک ساله گرجستان را دریافت نمایند.

 

دلایل انتشار خبر ممنوعیت فروش املاک در گرجستان

حال سوال اینجاست که چه کسی از انتشار این شایعه سود می برد؟ و به چه دلیلی این خبر منتشر شده است؟

طبق بررسی های به عمل آمده توسط تیم حقوقی کوجورجیا، این خبر اقدامی جهت جلوگیری از خروج سرمایه از کشور بوده و ریشه اقتصادی دارد. همچنین از طرفی دیگر مشاورین املاک داخل کشور از این شایعه سود می برند. چرا که با پخش این شایعه و متوقف شدن خرید و فروش املاک در گرجستان، بازار املاک داخل کشور رونق بیشتری خواهد گرفت.

خوشبختانه این خبر توسط مراجع معتبر اخبار گرجستان کاملا رد و تکذیب شده است و اطلاع رسانی های لازم در این زمینه به عمل آمده است. در پایان از وبسایت های خبری فارسی زبان و عوامل مرتبط با این خبر خواهش می شود که قبل از انتشار چنین اخباری، از صحت کامل و اعتبار آن اطمینان حاصل فرمایند. همچنین در صورت نیاز به شفاف سازی بیشتر در این خصوص، با مشاورین کوجورجیا در ارتباط باشید. ما ضمن ارائه مدارک معتبر، شایعه بودن ممنوعیبت فروش املاک در گرجستان به ابتاع کشورهای همسایه را اثبات خواهیم کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *