اخبار جدید گرجستان

بیانیه سفارت ایران پیرو حواشی کنسرت امیر تتلو در تفلیس

حواشی کنسرت امیر تتلو در تفلیس

سفارت ایران در گرجستان پیرو حواشی کنسرت امیر تتلو در تفلیس بیانیه ای را صادر کرده است. این بیانیه با عنوان “مردم ایران همیشه به قانون و فرهنگ مردم گرجستان احترام می گذارند” منتشر شده است. طی بیانیه منتشر شده، سفارت ایران اعلام می کند که این سفارت و مقامات ایرانی هیچ ارتباطی با کنسرت امیر تتلو ندارند و همچنین هیچ اطلاعی درباره سازمان دهندگان این کنسرت ندارند.

این کنسرت که در روز یکشنبه ۴ فروردین ماه ۱۳۹۸ در شهر تفلیس گرجستان برگزار شد، اولین کنسرت امیرحسین مقصودلو می باشد. این خواننده پس از ۱۶ سال به آرزوی خود و برگزاری کنسرت دست یافت، در حالی که برخی افراد از نحوه رفتار این شخص و نحوه برگزاری کنسرت راضی نبوده اند. حواشی زیاد این کنسرت، سفارت ایران را مجبور به صادر کردن بیانیه ای در این خصوص کرد.

حواشی کنسرت امیر تتلو در تفلیس

بیانیه سفارت ایران در رابطه با حواشی کنسرت امیر تتلو در تفلیس

متن بیانیه اعلام می کند که بخشی از جامعه گرجستان با رفتار غیراخلاقی و غیرقانونی این خواننده به اصطلاح ایرانی متضرر شده است. سفارت جمهوری اسلامی ایران از این واقعه ابراز تاسف و پشیمانی می کند.

از زبان سفارت؛

سفارت و مقامات کشور ایران هیچ ارتباطی با کنسرت برگزار شده توسط امیر تتلو در تاریخ ۴ فرورین ۱۳۹۸، ندارند. این سفارت همچنین هیچ نوع اطلاعی درباره سازمان دهندگان این رویداد ندارد. لازم به ذکر است که پیرو این اتفاق، یک پرونده جنایی علیه این شخص برای جرایم مختلف تشکیل شده است.

این بیانیه تاکید می کند که مردم ایران همیشه به قانون و فرهنگ مردم گرجستان احترام می گذارند. همچنین بیان شده است که مردم گرجستان در نظر ایرانیان به عنوان دوستانی تاریخی هستند.

در پایان ذکر شده است؛

ما همیشه از توسعه روابط فرهنگی و تاریخی دو کشور ایران و گرجستان استقبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *