اخبار جدید گرجستان

استخدام قانونی گرجستانی ها در پرتغال

استخدام قانونی گرجستانی ها

به گزارش کوجورجیا، کشور پرتغال آمادگی خود را اعلام کرده است تا شهروندان گرجستان یا به اصطلاح گرجی ها را به صورت قانونی در این کشور استخدام نماید. دیوید زالکانیانی، وزیر امور خارجه گرجستان، تایید کرده است که توافقنامه ای در مورد اشتغال قانونی گرجی ها در پرتغال امضا شده است.

استخدام قانونی گرجستانی ها

استخدام قانونی گرجستانی ها در کشور پرتغال

وزیر امور خارجه گرجستان درباره این توافقنامه، این چنین گفت:

دولت پرتغال آماده است تا با کشور گرجستان توافقنامه ای را امضا کند که به دسته ای خاص از شهروندان گرجستان اجازه می دهد که به صورت قانونی در کشور پرتغال کار کنند و سپس به خانه بازگردند.

افرادی که از طرف هر دو کشور در این مذاکرات شرکت خواهند داشت از قبل تعیین شده اند. دیوید زالکانیانی که هم اکنون در لیسبون حضور دارد، اعلام کرد که هئیت گرجستان سفر خود را به مقصد پرتغال در ماه های آینده انجام خواهد داد.

زالکانیانی همچنین گفت که توسعه مهاجرت دایره ای با کشورهای عضو اتحادیه اروپا، یکی از اهداف کشور گرجستان با منافع کاری است. وی همچنین افزود که بسیار مهم است که پس از فرانسه، پرتغال دومین کشوری خواهد بود که چنین توافقنامه ای را با گرجستان امضا می کند.

وزیر امورخارجه گرجستان در رابطه با استخدام قانونی گرجستانی ها در پرتغال و دیگر کشورها، گفت:

پروژه آزمایشی برای کار مهاجرت با لهستان نیز در حال انجام است و همچنین با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، خصوصا اسرائیل در حال مذاکره می باشیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *