اخبار جدید گرجستان

نصب پانل های خورشیدی در مناطق بدون برق گرجستان

نصب پانل های خورشیدی

به گزارش کوجورجیا، دولت گرجستان از اختصاص دادن مبلغ  ۲ تا ۳ میلیون GEL به نصب پانل های خورشیدی در مناطق بدون برق این کشور خبر داد. این برنامه توسط نخست وزیر گرجستان به تصویب رسیده که در واقع راه حلی است برای توسعه گردشگری در مناطقی که به برق دسترسی ندارند. جالب است بدانید که به طور کلی ساختمان های عمومی گرجستان با ارائه راه حل هایی جدید به دنبال صرفه جویی در مصرف انرژی هستند. کشور گرجستان به صورت گام به گام در حال نزدیک شدن به انرژی سبز می باشد.

دولت گرجستان برای قرار دادن پانل های خورشیدی (سولار) در مناطقی از این کشور که هنوز هیچ منبع برق ثابتی وجود ندارد، مبلغ ۲ تا ۳ میلیون GEL را در نظر گرفته است. این مبلغ به یورو برابر با ۰٫۶۵ تا ۰٫۷۳ میلیون می باشد.

نصب پانل های خورشیدی

نصب پانل های خورشیدی در مناطق بدون برق گرجستان

ماموکا بختادزه، نخست وزیر گرجستان در نشست امروز دولت گفت که این پانل های خورشیدی بیشتر در شهرها و شهرک هایی نصب خواهند شد که دارای پتانسیل گردشگری منحصر به فرد باشند.

نخست وزیر گرجستان افزود که علت اصلی پیشرفت نکردن این مناطق از لحاظ گردشگری، عدم دسترسی به برق است. در واقع ماموکا بختادزه بر این باور است که مشکل نبودن برق در برخی مناطق گرجستان عامل اصلی پیشرفت نکردن آن است. به عبارتی عدم دسترسی به برق مانع توسعه پتانسیل گردشگری این مناطق است.

اگر از علاقه مندان به کشور گرجستان هستید و یا در این کشور زندگی می کنید، اگر به دنبال اخذ اقامت گرجستان هستید و یا به مسائل این کشور علاقه دارید، بخش اخبار جدید گرجستان را از وبلاگ کوجورجیا دنبال نمایید. در این بخش جدیدترین اخبار کشور گرجستان را می توانید به صورت روزانه مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *