اخبار جدید گرجستان

گرجستان به کمپین ساعت زمین پیوست

کمپین ساعت زمین

به گزارش کوجورجیا، در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۱۹ کشور گرجستان به کمپین ساعت زمین پیوست. در تاریخ مذکور مردم شهر تفلیس در پارک ریک این شهر گرد هم آمدند تا ساعت زمین را علامت بزنند. بر اساس این اقدام کشور گرجستان در طول یک ساعت شبانه روز، به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی چراغ های شهر را خاموش کرد. این اقدام به اصطلاح ساعت زمین نام دارد که یک اقدام جهانی بشمار می رود.

کمپین ساعت زمین

گرجستان به کمپین ساعت زمین پیوست

کشور گرجستان یکی از ۱۸۸ کشور جهان است که به اقدام همه جانبه ساعت زمین در سال ۲۰۱۹ پیوست. این کشور با انجام این کار از طبیعت سخن می گوید و الهام بخش این مسئله است که محیط زیست به توجه فوری نیاز دارد. براساس این کمپین در ۱۰ سال گذشته، افرادی زیادی در سراسر جهان برای یک ساعت از مصرف برق با خاموش کردن روشنایی مکان های مختلف جلوگیری کرده اند. این اقدام در جهت حمایت از کره زمین و تلاش برای مقابله با تغییرات زیست محیطی صورت می گیرد.

گرجستان شب گذشته، ۳۱ مارس ۲۰۱۹ به معنای واقعی کلمه به این کمپین پیوست. گستردگی این جنبش به قدری بالا بود که حتی چراغ های ساختمان های اداری، ساختمان رئیس جمهور، ساختمان دولت گرجستان و ساختمان مجلس نیز خاموش شد. این واقعه در شهر تفلیس بین ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ به وقت زمین صورت گرفت.

 

درباره کمپین جهانی ساعت زمین بیشتر بدانید

سخنی از سازندگان کمپین؛

و با هم یک جنبش قدرتمند ایجاد کرده ایم که به تعهدات استوار جهانی برای مقابله با تهدیدها کمک کند.

رویداد جهانی ساعت زمین برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ به عنوان یک رویداد نمادین در سیدنی آغاز شد. در طول گذشت زمان این کمپین به بزرگترین جنبش مردمی در سراسر جهان برای حفظ محیط زیست تبدیل شده است، این دستاورد الهام بخش افراد، جوامع، کسب و کارها و سازمان های بیشماری از ۱۸۰ کشور جهان بوده است. این کمپین حتی در خانه های شخصی نیز تاثیر گذاشته و افراد زیادی را وادار به احترام گذاشتن به کره زمین کرده است.

شرکت کوجورجیا نیز با افتخار اعلام می کند که از این کمپین جهانی حمایت کرده و به آن پیوسته است. ما نیز به عنوان اعضای تیم کوجورجیا در فرهنگ سازی این اقدام باارزش کوشا هستیم.

1 دیدگاه در “گرجستان به کمپین ساعت زمین پیوست

  1. Majid گفت:

    اتفاق جالبی هست و تا جایی که من خبر دارم داخل ایران هم انجام میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *