اخبار جدید گرجستان

قرارداد دو جانبه مالیاتی بین گرجستان و عربستان

قرارداد دو جانبه مالیاتی

به گزارش کوجورجیا، یک قرارداد دو جانبه مالیاتی میان کشورهای گرجستان و عربستان سعودی در شرف اجرا شدن است. قرارداد اجتناب مالی بین گرجستان و عربستان در ماه مارس ۲۰۱۸ امضا شده است. این قرارداد نقل می کند که مردم یا کسب و کارهایی که هم در گرجستان و هم در عربستان به صورت همزمان در حال فعالیت هستند، فقط کافیست که مالیات یکی از این دو کشور را بپردازند.بدین طریق دیگر کسی مجبور به پرداخت مالیات هر دو کشور نخواهد بود و فقط مالیات بر درآمد و سرمایه را باید بپردازد.

قرارداد دو جانبه مالیاتی

قرارداد دو جانبه مالیاتی بین گرجستان و عربستان

همانطور که در ابتدا متوجه شدید، این قرارداد ماه مارس ۲۰۱۸ در عربستان سعودی امضا شده است. در ادامه برخی از نکات این قرارداد را معرفی کرده ایم و در پایان نگاهی به کشورهای طرف قرارداد مالیاتی گرجستان خواهیم انداخت.

قرارداد دو جانبه در جهت جمع آوری مالیات یک فرد یا شرکت خاص در ۲ یا چند حوزه قضایی در همان درآمد اعلام شده (مالیات بر درآمد)، دارایی (مالیات سرمایه) و معاملات مالی (مالیات بر فروش) اعمال می شود.بدون در نظر گرفتن قرارداد مالیاتی دو جانبه، عملیات جمع آوری مالیات باید توسط هر ۲ کشور انجام شود. اما پس از عهد قرارداد دوطرفه، این وظیفه تقسیم می شود و دیگر هر کشور به تنهایی بر مالیات نظارت نخواهد شد.

وزیر مالی گرجستان در این رابطه، چنین گفت:

هدف اصلی امضای این قرارداد، افزایش همکاری های اقتصادی میان گرجستان و عربستان سعودی و جذب سرمایه گذاری های بیشتر خارجی است.

در حال حاضر کشور گرجستان با بیش از ۵۶ کشور از سراسر جهان، در جهت جلوگیری از مالیات دوجانبه توافق کرده است. به تازگی گرجستان، قراردادی مشابه این عهدنامه را با مولداوی، لیختن اشتاین، قرقیزستان، کره جنوبی و ایسلند امضا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *