عضویت گرجستان در ناتو
عضویت گرجستان در ناتو با مدل اتحادیه اروپا-قبرسReviewed by Shahin Qv on Apr 12Rating: 5.0عضویت گرجستان در ناتو با مدل اتحادیه اروپا-قبرسبه گزارش کوجورجیا، ژنرال راسموسن عضو سابق ناتو گفت که اتحادیه اروپا می تواند عضویت گرجستان در ناتو را با مدل اتحادیه اروپا-قبرس قبول کند. به گفته این ژنرال سابق ناتو، تنها راه گرجستان برای ورود به ناتو در حال حاضر همین مدل اتحادیه اروپا-قبرس (EU-Cyprus) می باشد.

به گزارش کوجورجیا، ژنرال راسموسن عضو سابق ناتو گفت که اتحادیه اروپا می تواند عضویت گرجستان در ناتو را با مدل اتحادیه اروپا-قبرس قبول کند. به گفته این ژنرال سابق ناتو، تنها راه گرجستان برای ورود به ناتو در حال حاضر همین مدل اتحادیه اروپا-قبرس (EU-Cyprus) می باشد.

عضویت گرجستان در ناتو

ژنرال راسموسن: عضویت گرجستان در ناتو باید قبول شود.

آندراس فوک راسموسن، ژنرال و سرگروه پیشین ناتو، معتقد است که گرجستان باید در اتحادیه اروپا پذیرفته شود. راسموسن، دبیر کل ناتو می گوید که در حال حاضر تنها راهی که گرجستان می تواند با آن وارد ناتو شود، استفاده از مدل اتحادیه اروپا – قبرس است.

کشور قبرس سال ۲۰۰۴ در شرایطی به عنوان یک عضو ناتو شناخته شد که قوانین اتحادیه اروپا در مناطقی که دولت قبرس بر آن کنترلی نداشت، متوقف شده بود.

ژنرال راسموسن در گفت و گو با تلویزیون گرجستان اعلام کرد که کشور گرجستان از تمامی معیارها و شرایط لازم برای ورود به ناتو برخوردار است. وی افزود که تنها مانع میان گرجستان و ناتو، مناطق اشغالی گرجستان اعم از آبخازیا و تچینگوالی است.

این ژنرال سابق ناتو، در نامه خود در هفته نامه ناتو اظهار داشت که عدم قبول کردن عضویت این کشور در ناتو در سال ۲۰۰۸ یک اشتباه بوده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .