رویدادهای گرجستان

جشن هالووین در گرجستان

جشن هالووین در گرجستان

یکی دیگر از مناسبت ها و مراسم های گرجستان، جشن هالووین می باشد. این مراسم در زمانی مشترک با دیگر کشورهای جهان برگزار می شود. یکی از بخش های هالووین، رقص بالماسکه می باشد که جزو رسوم کشور گرجستان محسوب می شود. رقص بالماسکه، مراسم قاشق زنی و پارتی های هالووین هر ساله در خیابان های گرجستان برگزار می شود. هالووین یکی از جشن ها و مراسم های مهم گرجستان، خصوصا برای نوجوانان و افرادی با سن کمتر بشمار می رود. مردم کشور گرجستان این جشن را با شکوه خاصی برگزار کرده و به تفریح و شادی می پردازند.

کسانی که در  پارتی های مخصوص هالووین شرکت می کنند، طبق رسوم لباس های عجیب و خاصی را می پوشند. کوچک تر ها نیز به مراسم قاشق زنی می روند و درب خانه ها را برای دریافت شکلات می زنند. کدوهای تو خالی و تزیین شده ترسناک، لباس های عجیب و غریب، تزیینات ترسناک و دلهره آور، شوخی های وحشتناک و … نماد هالووین محسوب می شوند. این جشن به دو هزار سال پیش و زمان سلتیک ها باز می گردد. در آن زمان در این شب به دور کردن ارواح می پرداختند. افراد در قدیم فکر می کردند در این شب ارواح می توانند آزادانه در دنیا بگردند. این جشن در ابتدا در کشورهای کانادا، اسکاتلند و ایرلند برگزار می شد. بعدها گرجستان و کشورهای دیگر نیز شروع به برگزاری این جشن نمودند.

جشن هالووین در گرجستان

جشن هالووین در گرجستان

مراسم هالووین در شهرهای گرجستان

جشن هالووین در تمامی شهر های گرجستان برگزار می شود و مردم زیادی در آن شرکت می کنند. این جشن همواره مورد استقبال قرار گرفته است. برخی از افراد جشن ها و پارتی های خود را در خانه برگزار می کنند و دوستان و آشنایان نزدیک خود را دعوت می کنند. نحوه لباس پوشیدن و به اصطلاح تمِ پارتی توسط صاحب مراسم تعیین می شود.

اگر جزو افرادی هستید که از هیجان لذت می برید، در شب هالووین می توانید در خیابان های گرجستان قدم بزنید و در طول این پیاده روی صحنه های جالب، ترسناک و دلهره آوری را مشاهده نمایید. البته مواظب باشید که حین قدم زدن، قربانی شوخی های فجیح برخی از افراد نشوید. اگر چندین و چند بار نیز افرادی با گریم روح و زامبی به سمت شما دویدند، امری طبیعی است.

جهت آشنایی با دیگر مناسبت ها و جشن های گرجستان به بخش رویدادهای گرجستان مراجعه نمایید. در این بخش از وبلاگ کوجورجیا می توانید با انواع مراسم های این کشور آشنا شوید.

 

تصاویر مراسم و جشن هالووین در گرجستان

هالووین در گرجستان

مراسم هالووین در گرجستان

 

هالووین در گرجستان

لباس هالووین در گرجستان

 

هالووین در گرجستان

پارتی های هالووین در گرجستان

 

هالووین در گرجستان

شب هالووین در گرجستان

 

هالووین در گرجستان

رسوم هالووین در گرجستان

 

 

1 دیدگاه در “جشن هالووین در گرجستان

  1. ناشناس گفت:

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *