اخبار جدید گرجستان

روز جهانی آگاهی اوتیسم در گرجستان

روز جهانی آگاهی اوتیسم

به گزارش کوجورجیا، گرجستان روز جهانی آگاهی اوتیسم را با همراهی رئیس جمهور این کشور سالومه زورابیشویلی علامت می زند. این کشور در کاخ ریاست جمهوری جدید در خیابان آتنلی میزبان کودکان مبتلا به اختلالات طیف اوتیسم خواهد بود.

۲ آویل توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی آگاهی اوتیسم مشخص شده است. این روز بدین منظور مورد توجه قرار گرفته است تا به بهود کیفیت زندگی افراد مبتلا به اوتیسم کمک شود. هدف از این کار به ارمغان آوردن زندگی کامل و معنی دار برای افراد مبتلا به اوتیسم و یاد شدن از آن ها به عنوان بخشی جدا ناپذیر از جامعه است.

روز جهانی آگاهی اوتیسم

روز جهانی آگاهی اوتیسم در گرجستان

گفته های رئیس جمهور گرجستان در این رابطه؛

من بسیار خوشحال هستم که فرصتی فراهم شده است تا درهای این کاخ را به روی این کودکان باز شود و همچنین می توان در آن ها این احساس را ایجاد کرد که این کاغ، این کشور و این ایالات آن ها هستند.

وی همچنین گفت که اوتیسم یک چالش بزرگ نه تنها برای گرجستان بلکه برای تمام جهان است و گنجاندن تنها راه حل است. سالومه زورابیشویلی در توییتر افزود؛

برای روز جهانی آگاهی از بیماری اوتیسم، ما درهای کاخ گرجستان را به روی کودکان اوتیسمی باز نمودیم تا به آن ها اجازه دهیم نقشه گرجستان را بسازند.

قبول کنیم، درک کنیم و دوست داشته باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *