اخبار جدید گرجستان, دانستنی های گرجستان

کنسرواتوار تفلیس

کنسرواتوار تفلیس

کنسرواتوار تفلیس مکانی برای آموختن موسیقی به صورت آکادمیک

کنسرواتوار تفلیس  مرکزی معروف و تخصصی برای آموزش هنر موسیقی توسط اساتید بزرگ است .این مؤسسه در سال ۱۹۱۷ برای اولین بار در گرجستان توسط آموزش و پرورش این کشور پایه گذاری شد . همچنین این مرکز سالها به تنهایی مکان آموزش موسیقی با متد اروپایی در کل منطقه قفقاز بوده است .

شروع این جریان در واقع از سال  ۱۸۹۱  توسط پیانیست مشهور آنتون روبنشتاین به واسطه رهبری کنسرت خیریه ای که در تفلیس برگزار می شد؛ صورت گرفت . در کنار برگزاری این کنسرتِ خیریه پول قابل توجهی جمع آوری گردید که برای ساخت مرکز آموزش موسیقی اختصاص داده شد. این مؤسسه مجوز تأسیس کنسرواتوار دولتی را به طور رسمی در سال ۱۹۲۴  دریافت کرد و در سال ۱۹۴۷ به نام خواننده معروف اُپرا  Vano Sarajishvili نام گذاری شد .

کنسرواتوارتفلیس

کنسرواتوار تفلیس

از اولین دانش آموختگان و آموزگاران کنسرواتوار تفلیس می توان از Franz Lisztو  Antoine François Marmontelو  Pyotr Tchaikovsky نام برد .

این مؤسسه عالی برای آهنگسازان برجستۀ آن زمان از جمله؛ Andria Balanchivadze, Rezo Laghidze, Bidzina Kvernadze, Giya Kancheli, conductors Djansug Kakhidze and Vakhtang Machavariani همانند خانه بود .

بسیاری از فارغ التحصیلان کنسرواتوار موفق شدند در نقاط مختلف جهان کار کنند .مانند : Elisso Virsaladze, Rudolf Kehrer, Lev Vlasenko, Alexander Korsantia, Paata Burchuladze, Dmitri Bashkirov, Nino Surguladze

امروزه کنسرواتوار تفلیس یکی از مراکز اصلی آموزش و ترویج فرهنگ در گرجستان است  . این مکان نه تنها مخصوص آموزش موسیقی به دانشجویان است بلکه میزبان انجمن های موسیقی ،مرکز برگزاری مسابقات ، سمپوزیوم بین المللی، کنفرانسهای مرتبط و البته کنسرت ها است .

کنسرواتوارتفلیس

کنسرواتوار تفلیس

این مرکز منبع بزرگی از تحقیقات علمی در هنر موسیقی گرجستان به حساب می آید . کنسرواتوار تفلیس مجهز به مجله الکترونیک و کتابخانه صوتی همراه با استودیو های ضبط مدرن می باشد . در شهر تفلیس موزه ای دررابطه با موسیقی وجود داری که حاوی آلات موسیقی و مطالب و منابعی از آنچه باید در مورد موسیقی گرجستان دانست ، می باشد .

کنسرواتوار تفلیس عضو انجمن AEC اروپا است و در این مرکز سیستم اعتباری به تهیه کنندگی بولونیا وجود دارد .در مقایسه با مؤسسات بزرگ مشابه کنسرواتوار تفلیس زیاد بزرگ نیست .ظرفیت پذیرش نزدیک به ۴۰۰ دانشجو را دارد. علی رقم این واقعیت این مرکز مجموعه دوره ها و برنامه های مناسب ارائه می کند . کنسرواتوار تفلیس همه ساله پذیرای دانشجویان متعدد در دوره های متنوع می باشد وبرای این هدف آماده سازی شده است.

 

کنسرواتوار تفلیس پذیرای دانشمندان بزرگ این رشته از سراسر جهان است در این مرکز آموزش ؛ پیانو ،ارکستر ،سازهای کوبه ای ،آواز دانشگاهی ،رهبری ارکستر و همچنین ترکیب و تئوری موسیقی آموزش داده می شود .

هزینه آموزش برای مقطع کارشناسی حدود ۴۰۰۰  یورو و برای مقطع کارشناسی ارشد حدود ۵۰۰۰ یورو می باشد. کنسرواتوار تفلیس یک ماژول محلی گرجستانی نیز دارد که با شهریه ۳۰۰۰  دلاری دروس عملی و نظری موسیقی خاص و محلی گرجستان را طی ۱۰ ماه  به شهروندان خارجی آموزش می دهد. در این مرکز مقطع دکترا تدریس نمی شود .

کنسرواتوار تفلیس در سال ۲۰۱۵عضو خانواده آراسموس شد و با مؤسسات و دانشکده های زیادی از اروپا همکاری میکند .

سیاست این مرکز برای دانشجوهای بین المللی به گونه ای بوده که بسیاری از برنامه ها به زبان انگلیسی ، آلمانی و روسی تدریس می شوند .شایان ذکر است که یکی از بهترین سالنهای کنسرت موسیقی کلاسیک گرجستان در این مرکز می باشد. این مکان جایی فوق العاده برای شنیدن موسیقی کلاسیک در تعطیلات و سفر به گرجستان است.

سالن اجرا که به تازگی جشن ۱۰۰ سالگی خودش را گرفته قبلا برگزارکننده کنسرت هنرمندان بزرگ و معروف مثل Vladimir Horowitz، Emil Gilels  و Svyatoslav Richterو violinist David Oistrakh بوده است .

برای علاقمندان به  فراگیری موسیقی پایه مراکز زیادی در پایتخت گرجستان، تفلیس وجود دارد. کنسرواتوار تفلیس با مطالعه و تمرکز یازده ساله بیشتر در حوزه موسیقی خارجی فعالیت می کند و هدف کشف استعدادهای جوان و آماده کردن آنان برای آینده را در دستور کار خود قرار داده. همانطور که گفتیم نواختن پیانو، آموزش قواعد ارکستر ، سازهای بادی چوبی و سازهای کوبه ای بیشتر در این مکان آموزش داده می شود .

 

 

برای کسب اطلاعات در مورد اقامت در گرجستان با کارشناسان ما در تماس باشید .

۰۰۹۹۵۳۲۲۲۳۸۵۳۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *