اخبار جدید گرجستان, دانستنی های گرجستان

استقلال گرجستان

استقلال گرجستان

دعوی قدیمی استقلال گرجستان در دانشگاه آکسفورد کشف شد
? در روز ۲۶ ماه می، گرجستان صدمین سال استقرار جمهوری دموکراتیک گرجستان و کسب استقلال خود از امپراطوری روسیه را جشن می گیرد.
❇️اینک یک اتفاق شگفت آور رخ داده است، و یک روز قبل از جشن ملی استقلال گرجستان، دعوی استقلال گرجستان در آکسفورد، توسط کتابخانه های بودلیان، دیجیتالی و منتشر شده است.
❇️اطلاعات و نسخه دیجیتال پرونده تاریخی توسط بی بی سی منتشر شده است.
❇️بر اساس گزارش بی بی سی، پرونده ۱۱۱ ساله که خواهان استقلال و حقوق مردم گرجستان است، در آکسفورد کشف شده است.
?”تقاضای مردم گرجستان مبنی بر استقلال گرجستان از سال ۱۹۲۰ توسط کتابخانه های بودلیان نگهداری شده است، اما اهمیت آن به تازگی به رسمیت شناخته شده است کتابخانه های بودلیان گفتند. این نارضایتی ها علیه سیاست های روسیه را نشان می دهد و توسط ۳۰۰۰ تن از مردان و زنان امضا شده است .

کتابخانه های بودلیان گفتند: این اولین بار بوده است که مردم در سراسر گرجستان برای حقوق خود در این مسیر سخن گفته اند.

این درخواست در سال ۱۹۰۷ به کنفرانس بین المللی لاهه ارائه شد اما مستقیماً به استقلالی که در سال ۱۹۱۸ به وجود آمد منجر نشد.
?این درخواست توسط ناسیونالیست گرجی، ورلام چرکزیشویلی، که در دهه ۱۸۷۰ از تبعید سیبری فرار کرده بود، در لندن، جایی که او با سر الیور و مارجوری وردروپ آشنا شد، شکل گرفت.
به گزارش بی بی سی، هر دو نفر اشتیاق به فرهنگ گرجستان را ارتقا دادند و سر الیور بعدها این درخواست را به عنوان بخشی از مجموعه ی وسترپ ها به کتابخانه های بودلیان تقدیم می کند.
این پرونده در دهه ۱۹۷۰ جمع آوری شده بود، اما اهمیت آن در چند هفته گذشته تنها توسط دکتر بکا کوباخیدز، دکتر نیکولز اککسیدز و دکتر جیلین اویونس از کتابخانه های بودلیان به دست آمد.
?کتابخانه های Bodleian در حال حاضر تقاضانامه را دیجیتالی کرده و آن را به صورت آنلاین در دسترس دانشمندان و عموم قرار داده است.
دکتر Kobakhidze، دانش پژوه گرجی در دانشگاه آکسفورد، گفت که برای او یک افتخار بود که نقشی در شناساندن نام های فراموش شده پس از ۱۱۱ سال” ایفا کند.
✒️وی اضافه کرد که گرجی ها علاقه مند به دیدن نام پدربزرگ و مادربزرگ یا نامزدهای خود در میان امضاکنندگان خواهند بود.

در ۲۶ می ۱۹۱۸، دقیقا ساعت ۵:۱۰ صبح، شورای ملی گرجستان (که به پارلمان گرجستان تغییر نام داده شد) قانون استقلال را به وجود آورد که جمهوری دموکراتیک گرجستان را ایجاد نمود.

با این حال، پیروزی و طعم آزادی، بسیار کوتاه بود؛ در سال ۱۹۲۱، توسط ارتش شوروی سابق مورد حمله قرار گرفت و در نهایت در اتحادیه سوسیالیست های شوروی ادغام شد. در تاریخ ۹ آوریل ۱۹۹۱، گرجستان پس از تراژدی و تظاهرات ملی که در تاریخ ۹ آوریل ۱۹۸۹ اتفاق افتاده بود، توانست خود را از سیستم توتالیتر آزاد کند و استقلال خود را به دست آورد.
?⚘?⚘?⚘?⚘?⚘?⚘

?? @cogeorgia

#روز_استقلال_گرجستان
#دعوی_استقلال
#گرجستان

 

1 دیدگاه در “استقلال گرجستان

  1. احمد فندرسکی گفت:

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *