ملاقات سفیر ایران با وزیر امورخارجه گرجستان
ملاقات سفیر ایران با وزیر امورخارجه گرجستانReviewed by احمد فندرسکی on Dec 13Rating: 5.0ملاقات سفیر ایران با وزیر امورخارجه گرجستانملاقات سفیر ایران با وزیر امورخارجه گرجستان ملاقات سفیر ایران با وزیر امورخارجه گرجستان ملاقات سفیر ایران با وزیر امورخارجه گرجستانملاقات سفیر ایران با وزیر امورخارجه گرجستانملاقات سفیر ایران با وزیر امورخارجه گرجستان

گفتگو در خصوص آخرین تحولات جاری و موضوعات کنسولی در ملاقات سفیر ایران با وزیر امورخارجه گرجستان
⚪️?⚪️?⚪️?⚪️?⚪️?⚪️?
سید جواد قوام شهیدی سفیرکشورمان در تفلیس امروز پنجشنبه در ملاقات با داوید زالکانیانی وزیر امور خارجه گرجستان در خصوص تردد ایرانیان به این کشور و آخرین تحولات بین دو کشور دیدار و گفتگو نمود.
در این دیدار دو طرف پیرامون مسائل جاری فی مابین و آخرین تحولات مربوط به موضوعات کنسولی و چگونگی تردد از مرزهای گرجستان تبادل نظر نمودند.
همچنین اطلاعات مربوط به تحولات و حوادث اخیر با طرح جزئیات به بحث و بررسی گذاشته شد. در این راستا مقرر گردید برنامه های آتی جهت توسعه همکاری ها در زمینه های مختلف کنسولی ارزیابی و راههای رفع موانع موجود مورد شناسایی قرار گیرد تا در کمیسیون مشترک کنسولی که در ماه فوریه به همین منظور برگزار خواهد شد نهایی گردد.
سفیر کشورمان در این دیدار اجرای شفاف توافقنامه رژیم لغو روادید میان دو کشور را خواستار شد و افزود، نگاه مردم ایران به دولت و مردم گرجستان غیر از آن چیزی است که در مرزهای این کشور شاهد آن هستیم و امیدواریم در حفظ این نگاه تلاش شود.
قوام شهیدی در این دیدار خواستار تسریع در عقد موافقتنامه های پایه قضائی و همکاری نزدیک در مبارزه با جرائم سازمان یافته و مواد مخدر شد.
وزیرخارجه گرجستان نیز با تاکید بر حفظ و توسعه روابط میان دو ملت و دو کشور، مردم ایران را ملت بزرگ و قابل احترام از نظر دولتمردان و مردم کشورش دانست و اظهار داشت طرح این موضوع که سیاست گرجستان نسبت به ایرانیان تغییر کرده، نادرست است.
زالکانیانی تاکید کرد با توسعه همکاری و گفتگو می توانیم به بررسی تمام نواقص و الزامات بپردازیم .

نباید اجازه داد تبلیغات اثر منفی بر روابط دوستانه و تاریخی دو کشور گذاشته و روابط خدشه دار شود.
شایان ذکر است پنجشنبه گذشته نیز سفیر کشورمان در ملاقات جداگانه ای با معاون منطقه ای وزارت خارجه گرجستان به طور مشروح در خصوص مسائل فوق گفتگو و خواستار پیگیری موضوعات از سوی وزارت خارجه گرجستان و سایر دستگاه های مسئول در این کشور گردیده بود.

ملاقات سفیر ایران با وزیر امورخارجه گرجستان

 

ملاقات سفیر ایران با وزیر امورخارجه گرجستان
 • بروز بودن خبر
  (5)
 • اطلاعات کامل و دقیق
  (5)
 • مطلب مفید مرتبط با نیاز
  (5)
 • افشای حقایق
  (5)
5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .