دانستنی های گرجستان

مراسم ازدواج در گرجستان

مراسم ازدواج در گرجستان

مراسم ازدواج در گرجستان

گرجی ها عاشق جشن گرفتن هستند، حتی تعطیلات کوتاه آخر هفته را جشن می گیرند و البته مراسم ازدواج در گرجستان، یک اتفاق بزرگ و مهم است.

در طول تاریخ، مراسم ازدواج در گرجستان ، برای چند روز متوالی برگزار می شده است ولی مراسم ازدواج در گرجستان ، امروزه در پایتخت و شهرهای بزرگ در آخر هفته انجام می شود. در این جشن ها انتظار هزاران تن غذا، موسیقی باصدای زیاد، آوازها محلی، و رقص سنتی را داشته باشید.

 

نیشنوبا، مراسم نامزدی

در مراسم ازدواج در گرجستان با “نیشونبا” اغاز می شود که به معنای نامزدی می باشد.

در گذشته پسر به منزل دختر می آمد تا دست او را در دست بگیرد.

هنوز هم در برخی از بخشهای کشور این مراسم به همین صورت برگزار می شود ولی در تفلیس، سنت نیشنوبا یک مراسم پیش از عروسی ست، تا خانواده دو طرف با هم آشنا شوند.

 

لیست طولانی میهمانان

مراسم ازدواج در گرجستان به بزرگی و شلوغی معروف است.

به طور متوسط صدها میهمان از هر دوطرف دعوت می شوند. حتی فامیل دور بدون دعوت رسمی باید بیاید. همه باید حضور داشته باشند و عدم حضور به معنای بی احترامی محسوب می شود.

عروسی ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفره برای آنها عروسی خانوادگی کوچک می باشد.

 

مراسم عروس بردن

این در مراسم ازدواج در گرجستان ، یک سنت که همیشه پابرجا بوده این است که داماد همراه با ساقدوش خود برای بردن عروس به خانه او می روند و رد آنجا خانواده داماد با نزدیکان عروس و ساقدوش و عروس دیدار کوتاهی می کنند.

میهمانان دور هم نوشیدنی میخورند و برای خوشبختی زوج دعا می کنند. بعد از آن داماد، عروس و ساقدوش ها به سمت جشن حرکت می کنند.

مراسم قدم زدن

در مراسم ازدواج در گرجستان شامل جشن مدنی و مذهبی می شود.

بنابراین در بین این دو مراسم زوج میتوانند به قدم زدن یا رانندگی در شهر بپردازند و با امیل و دوستان در ماشین ها آواز بخوانند و فریاد سر دهند که البته عکاسی هم در همین زمان انجام می شود.

 

مراسم غذا خوردن

در مراسم ازدواج در گرجستان بعد از جشن عروس و داماد به مراسم ازدواج در گرجستان ، برمیگردند تا در آنجا میهمانان آنها را ببینند و جشن با چند سنت آغاز می شود: در ورودی سالن زن و شوهر یک بشقاب را باید بشکنند.

بعد که عروس و داماد نشستند، خانواده داماد یک نفر را انتخاب می کند، تا غذای سنتی را به عروس و داماد تعارف کند و بعد از آن به سایر میهمانان و در نهایت تامادا یا کشیش آنها را زن و شوهر اعلام می کند.

 

دانستنیهای گرجستان را در کانال تلگرام کوجورجیا دنبال کنید:

کانال تلگرام اقامت گرجستان

ربات تلگرام: https://t.me/CoGeorgia_bot

 

سایر مطالب:

1 دیدگاه در “مراسم ازدواج در گرجستان

  1. ناشناس گفت:

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *