دانستنی های گرجستان

فعالیت های ورزشی گرجستان

فعالیت های ورزشی گرجستان

فعالیت های ورزشی گرجستان

‎انستیتوی علمی پژوهشی تربیت بدنی مرکز اساسی تمام فعالیت های ورزشی گرجستان می‌باشد.

امروزه در فعالیت مجامع و انجمن‌های ورزشی گرجستان که از افراد داوطلب تشکیل شده‌اند، از جمله انجمن‌های «کاریشنخالا»، «گانتیادی»، «دینامو» و… ،

قریب به یک میلیون تن شرکت دارند که از میان آن‌ها دویست هزار تن زن هستند.که در فعالیت های ورزشی گرجستان حضور دارند.

‎در فعالیت های ورزشی گرجستان بالغ بر شش هزار و پانصد گروه و باشگاه تربیت بدنی وجود دارد که در ۶۸ رشته ورزشی مشغول فعالیت می‌باشند.

در میان این رشته‌ها ورزش‌های سنتی ملی نیز وجود دارند. از ورزش‌های سنتی، کشتی «چیداوبا» بازی باستانی با توپ «له لو» و یکی از انواع بسیار جالب شمشیربازی یعنی: «پاریکاوبا» و انواع مختلف مسابقات اسب دوانی گرجستان و چابک‌سواری از قبیل «تسخنبورتی»، «مارولا» و «دوگی» بیش از همه مورد توجه عموم هستند.

‎در گرجستان، کشتی‌گیر در سطح بین‌المللی فراوان است. کشتی گیران گرجی در همه مسابقات بین‌المللی شرکت داشته و دارای سوابق درخشانی هستند.

یکی از معروف ترین روش‌های کشتی در گرجستان، سبک «کاختیان» می‌باشد.

‎تیم فوتبال «دینامو تفلیس» از تیم‌های تراز اول به شمار می‌آید. که جزء یکی از مهمترین فعالیت های ورزشی گرجستان بشمار می آید.

فعالیت‌های باشگاه کوه نوردی تفلیس که در سال ۱۸۷۷ م. تاسیس گردید در نزد مردم شهرت فراوان دارد. نونا گاپرینداشویلی که بارها قهرمان شطرنج بانوان جهان شده است مایه فخر و مباهات ورزش گرجستان است.

از جمله فعالیت های ورزشی گرجستان  و ورزش‌های جدید مورد علاقه گرجی‌ها می‌توان به: راگبی، فوتبال، بسکتبال، هاکی و وزنه برداری اشاره کرد.

 

 

برای کسب اطلاعات در مورد اقامت در گرجستان با کارشناسان ما در تماس باشید .

۰۰۹۹۵۳۲۲۲۳۸۵۳۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *